چهار تکواندوکار گیلانی به مرحله نهایی لیگ برتر پومسه کشور صعود کردند

رشت - ایرنا - با اتمام مرحله نیمه نهایی رقابت های پومسه (اجرا فرم) مردان کشور، چهار تکواندوکار و سه تیم از گیلان به مرحله نهایی این مسابقات صعود کردند.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قضاوت مرحله نیمه نهایی مسابقات پومسه قهرمانی کشور انجام شد که در نهایت در بخش انفرادی استاندارد و در رده سنی زیر ۱۲ سال ، ایلیا محسنی از گیلان به همراه ۹ تکواندوکار دیگر از سایر استانها به مرحله نهایی صعود کردند.

محسن سترگی افزود: همچنین در رقابت های  رده سنی ۱۲ الی ۱۴ سال بخش انفرادی استاندارد پومسه قهرمانی کشور، امیرعلی علیزاده با درخشش خود توانست به مرحله نهایی راه یابد که امیدواریم این تکواندوکار ارزنده با درخششش در این مرحله  مقام شایسته ای را کسب کند.

وی ادامه داد: در رقابت های رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال نیز، طاها روشنی مبارکی و در رده سنی ۵۱ الی ۶۰ سال مجید طاهری دیگر تکواندوکاران شایسته استان گیلان با موفقیت مرحله نهایی لیگ پومسه مردان کشور را پشت سر گذاشتند و جواز حضور در مرحله نهایی را تصاحب کردند.

وی بیان کرد: همچنین در رقابت های بخش تیمی استاندارد و در رده سنی زیر ۱۴ سال، تیم پومسه گیلان به همراه هفت تیم دیگر به مرحله نهایی لیگ پومسه مردان کشور صعود کردند تا در این مرحله با هم به رقابت پرداخته و تیمهای برتر معرفی شود.

سترگی تصریح کرد: در بخش تیمی استاندارد رده سنی ۱۸ الی ۳۰ سال و در رقابت های بالای ۳۱ نیز، تیم گیلان توانست با موفقیت به مرحله نهایی لیگ برتر پومسه مردان کشور صعود کند که امیدواریم این تیمها در این مرحله نیز بدرخشند و در نهایت مقام ارزنده ای را کسب کنند.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان خاطرنشان کرد: پانزدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور به صورت غیرحضوری در بخش انفرادی، ابداعی و تیمی برگزار می شود که این مسابقات در بخش انفرادی استاندارد در رده‌های سنی کمتر از ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال، ۳۱ تا ۴۰ سال، ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵۱ تا ۶۰، ۶۱ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال پیگیری می‌شود، در بخش انفرادی ابداعی پومسه‌ روها در رده های سنی کمتر از ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال و بالای ۱۸ سال به اجرای فرم می‌پردازند و در بخش تیمی استاندارد نیز، رده های سنی کمتر از ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال و بالای ۳۱ سال حضور دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha