۳۸ کیلومتر شبکه فیبرنوری روستایی در شهرستان خوسف اجرا شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: ۳۸ کیلومتر فیبرنوری روستایی برای اتصال روستاهای شهرستان خوسف به شبکه فیبرنوری استان اجرا شده و زیر بار رفته است.

مصطفی بهی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان خوسف در محل فرمانداری این شهرستان افزود: با اجرای شبکه فیبرنوری ۲۸ روستای این شهرستان با بیش از یک هزار و ۵۰۵ خانوار و جمعیت چهار هزار و ۱۰۵ نفر از مزایای آن برخوردار شده‌اند.

وی اظهار داشت: برای اجرای شبکه فیبرنوری در روستاهای شهرستان خوسف ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۶۸ مدرسه شامل ۱۵ مدرسه شهری و ۵۳ مدرسه روستایی شهرستان خوسف به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

وی افزود: ۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار خوسف دارای پوشش مطلوب تلفن همراه است و ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز از پوشش تلفن همراه بهره‌مند هستند.

بهی به وضعیت اینترنت در شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: ۸۸ روستای این شهرستان دارای اینترنت نسل چهارم است و با اتمام اجرای چهار سایت دیگر که در دست اقدام است ۴۱ روستای دیگر نیز  به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

وی با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار خوسف از اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره‌مند می‌شوند گفت: در حال حاضر تمامی ۷۱ روستای بالای ۲۰ خانوار خوسف از تلفن خانگی برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۶ دستگاه خودپرداز پست بانک از اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاهای ماژان، معدن قلعه زری، سیوجان، فدشک، فریز و تقی آباد شهرستان خوسف نصب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها