فوتی‌ تصادفات درون شهری در مهاباد ۲ برابر شد

مهاباد- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد گفت: با وجود کاهش تردد و اعمال محدودیت‌های ترافیکی ناشی از شیوع کرونا، آمار فوتی‌های ناشی از تصادف در درون شهر ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ حاتم ابراهیمی روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک مهاباد افزود: بیش از ۵۰ درصد تصادفات فوتی براثر برخورد وسیله نقلیه با وسیله نقلیه دیگر و حدود ۱۵ درصد نیز به صورت برخورد وسیله نقلیه با عابر پیاده بوده که منجر به فوت شهروندان شده است.

وی اظهار داشت: در همین مدت در بخش تصادف‌های جرحی و خسارتی درون شهری نیز به ترتیب ۲۸ و ۴۶ درصد کاهش داشته‌ایم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد اضافه کرد: توجه نکردن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم و همچنین تغییر مسیرهای ناگهانی به علت شرایط نامناسب خیابان‌ها به ترتیب بیشترین عوامل تصادف در سطح شهرستان گزارش شده است.

سرهنگ ابراهیمی بیان کرد: بیش از ۳۰ درصد تصادفات درون شهری مهاباد نیز در روزهای پنج شنبه و جمعه و در ساعت‌های ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر و ۲۰ تا ۲۴ بوده است.

وی با اشاره به اینکه ترددهای غیر ضروری در هسته درونی شهر زیاد مشاهده می‌شود، تاکید کرد: شهروندان از آوردن خودروهای شخصی برای کارهای غیرضروری به ویژه در ساعت پرترافیک خودداری کنند.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد هم در این جلسه گفت: احداث پلیس راه ویژه مهاباد با توجه به حجم ترافیک و حادثه خیر بودن محورهای مواصلاتی باید در دستور کار قرار گرفته تا خدمات و رسیدگی به امور راهنمایی و رانندگی سریع تر انجام گیرد.

خشایار صنعتی با بیان اینکه زمین احداث پلیس راه مهاباد واگذار شده است، افزود: باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان بودجه مشخص برای احداث این پلیس راه در نظر گرفته شود.

وی ضمن اقرار به وجود مشکلات ترافیکی سطح مهاباد عنوان کرد: معابر عمومی و خیابان‌های سطح شهر گنجایش ظرفیت موجود نداشته و انتظار داریم برای حل این موضوع مسوولان مربوطه راه حل های کاربردی با توجه به متقضایت موجود ارایه دهند.

"صنعتی"، راه اندازی فاز دوم شهرک صنفی کاوه را نیز ضروری دانست و گفت: مشکلات و معارض موجود در زمین شهرک صنفی کاوه برای انتقال مشاغل آلاینده به این شهرک باید مرتفع شود که هر چه زودتر زمینه انتقال واحدهای آلاینده فراهم شود.

در ادامه جلسه موضوع تاکسی های اینترنتی، عملکرد اداره راهداری، مشکلات موجود برای پارکینگ خودرهای سنگین سوخت مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها