سردار سلیمانی عاملی تاثیرگذار بر افزایش وحدت مذاهب اسلامی بود

سنندج‌ - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با حمایت برابر از اهل سنت و تشیع در جهان اسلام موجب افزایش وحدت شیعه و سنی شده است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در سوریه، عراق و یمن اتفاقاتی افتاد که به فضل پروردگار سپاه قدس و فرمانده آن وارد عمل شد، کمک کرد و مشورت‌های نظامی ارایه  داد اظهار داشت: حمایت‌های بدون چشمداشت جمهوری اسلامی از طریق سردار سلیمانی دلالت بر این دارد که سلامت و امنیت امت اسلام در هر گوشه‌ای از دنیا برای برای ایران مهم است.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی اولین گروهی بود که برای کمک به مردم در کردستان عراق در مقابل داعش وارد عمل شد چراکه این یک سنت الهی است که اگر کسی بعد از مرگ یا شهادت بر شدت محبوبیت او افزوده شد نشان از اخلاص، معنویت، وظیفه شناسی و ایثارگری آن شخص است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی با مقاومت در مقابل دشمن خارجی به مرکز صقلی در کشور تبدیل شده بود گفت: مردم افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه و یمن به دلیل ناامنی تلفات جانی زیادی دادند اما ایران یک جزیره امن بوده است.

وی اضافه کرد:‌ امنیت موجود در کشور نقش عزیزان ما در سپاه پاسداران انقلاب، ارتش و نیروی انتظامی را نشان می‌دهد که در راس آنها حاج قاسم نقشی برجسته را بازی کرده است.

بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه "ابومهدی مهندس" از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =