فضای دینداری یاریگر بهزیستی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است

زنجان - ایرنا - نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای دینداری و اعتقادات مذهبی یاریگر بهزیستی در زمینه کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی است.

حجت الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی روز یکشنبه در شورای معاونان اداره کل بهزیستی استان زنجان افزود: بهزیستی سازمانی بسیار مهم با کارهای بزرگ است که با وجود نبود جذابیت مالی و مادی، جذابیت معنوی این شغل به قدری زیاد، شیرین و برپایه اعتقادات مذهبی است که ترغیب کننده فعالیت سازنده کارکنان این نهاد مقدس است.

وی اضافه کرد: مخاطبان بهزیستی افراد خاصی هستند که به دلیل مشکلات وگاه ناتوانی های خود از آستانه تحمل کمتری برخوردارند و این امر سختی کار بهزیستی را ۲ چندان می کند.

حجت الاسلام دولابی خاطرنشان کرد: سرمایه های بسیاری در خانواده های بهزیستی و مددجویان وجود دارد که استعدادیابی درست و هدایت مناسب می تواند راهگشا باشد و نقش بسزایی در توانمندسازی جامعه هدف داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه گفت: در زمان حاضر ۲۸هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند و ۸۱ هزار و۴۶۰ نفر از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: راهبرد اول بهزیستی پیشگیری است که در عرصه پیشگیری از معلولیت، طلاق و آسیب های اجتماعی فعالیت های گسترده ای انجام می شود.

محمدی افزود: توانبخشی معلولین و حمایت مادی و معنوی از حقوق افراد دارای معلولیت از اهم اقدامات و اهداف بهزیستی است.

به گفته مدیرکل بهزیستی  استان زنجان،  ۱۰ درصد جمعیت استان زنجان را سالمندان تشکیل می دهندو  سیاست بهزیستی نگهداری معلولین و سالمندان در منازل با اعزام تیم های مراقبتی است.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها