امام جمعه سمنان: مردم زمستان امسال در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مردم در مصرف گاز به ویژه در زمستان صرفه‌جویی کنند تا امکان استفاده از این انرژی برای همه فراهم باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان ، با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی گفت: مردم نیازمند آب، برق و گاز هستند و نبود هر کدام از این سرمایه ها مشکل‌ساز است.

وی بیان کرد: مردم باید با صرفه جویی و دقت در مصرف، مانع از هدررفت این منابع شوند.

آیت الله شاهچراغی انرژی پاک گاز را جزو سرمایه های ارزشمند کشور دانست و از مردم خواست با صرفه جویی لازم حافظ این سرمایه باشند.

وی گفت: بی تردید خدمتگزاری به مردم فرصت مغتنمی است که با نگاه مدبرانه مشمول لطف حق تعالی قرار می گیرد و هم اسباب رضایت خاطر مردم استان را فراهم می سازد و آنچه باعث سرافرازی و سربلندی است خرسندی مخلوق و خشنودی خالق است.

امام جمعه سمنان افزود: خوشحال کردن مردم با خدمت رسانی رضایت الهی را در پی دارد و رضایت الهی از همه‌چیز بالاتر و بهتر است.

افزایش ضریب گازرسانی به روستاهای استان تا ۹۲ درصد

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان هم به ارائه گزارش و مشروح فعالیت ها پرداخت و گفت: شرکت گاز به مناطق محروم استان توجه ویژه ای دارد و با وجود شرایط سخت کرونایی، عملیات گازرسانی به روستاها متوقف نشده است و این روند با وجود برخی محدودیت ها، به یاری خدا ادامه خواهد داشت.

علیرضا اعوانی طرح‌های گازرسانی را بسیار هزینه‌بر دانست و بیان کرد: کمبود بودجه موجب کندی اجرای طرح‌ها می‌شود اما شرکت گاز استان سمنان تلاش دارد با همکاری مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت رفع مشکلات مربوط به گازرسانی، برای روستاهای مشمول باقیمانده در استان اقدام کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۱ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و با اتمام گازرسانی در دهه فجر، ضریب نفوذ گاز در روستاها به ۹۲ درصد خواهد رسید.

طبق اعلام شرکت گاز استان سمنان، میزان مصرف روزانه گاز در استان اکنون هشت میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته در همین زمان هفت درصد افزایش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها