هیأت دولتی افغانستان برای ادامه مذاکرات به قطر می‌رود

کابل - ایرنا - وزارت دولت افغانستان در امور صلح، اعلام کرد که هیأت مذاکره کننده دولت با گروه طالبان فردا (دوشنبه) با هدف شرکت در دور دوم مذاکرات صلح عازم قطر می شوند.

به گزارش ایرنا، «ناجیه انوری» سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افغانستان امروز یکشنبه به رسانه های محلی این کشور گفت: با توجه به اینکه قرار است دور دوم مذاکرات پنجم ژانویه آغاز شود، هیأت دولتی به موقع در محل مذاکرات حاضر خواهند بود.

وی افزود: هیأت دولت افغانستان پس از مشورت با شورای عالی مصالحه ملی و رئیس جمهوری و دریافت نظرات گسترده مردم این کشور به دوحه بر می گردند.

انوری دور دوم مذاکرات صلح را پیچیده خواند و تصریح کرد که هیأت دولتی برای پیشبرد موفقیت آمیز آن برای منافع ملی اراده و تعهد قاطع دارند.

هیأت مذاکره کننده امروز یکشنبه و پیش از سفر به دوحه با محمداشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد اما جزئیات این ملاقات به رسانه ها اعلام  نشده است.

با توجه به اظهارات رئیس دفتر سیاسی گروه طالبان و اعضای هیأت دولت افغانستان در زمان تعطیلی گفت وگوها، دور دوم مذاکرات صلح افغانستان و طالبان با مشکلات جدی همراه خواهد بود؛ زیرا در این دور براساس گفته «حفیظ منصور» یکی از اعضای هیأت دولتی بحث برسر تقسیم قدرت، نوع نظام آینده و آتش‌بس خواهد بود.

مذاکرات دولت افغانستان و گروه طالبان در ۲۲ شهریور ماه آغاز شد و پس از سه ماه مذاکره دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات توافق کرده و ۲۲ آذر ماه مذاکرات را تعطیل کردند که قرار است دوباره در ۱۶ دی ماه (5 ژانویه) از سر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان