تولید برق در نیروگاه مفتح همدان ۱۸ درصد افزایش یافت

همدان- ایرنا - معاونت تولید نیروگاه شهید مفتح همدان از رشد ۱۸ درصدی تولید برق این نیروگاه در سال جهش تولید خبر داد. این میزان تولید برق در ۹ ماهه امسال به ثبت رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید مفتح، پژمان اختری اظهار داشت: تولید برق در نیروگاه شهید مفتح در این مدت به رقم پنج میلیارد و ۳٠٠ میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی افزایش تولید در شرایط خاص شیوع بیماری کووید ۱۹ را کاری جهادی و ارزشمند برشمرد و افزود: کسب این موفقیت در سایه همدلی و تلاش تمامی کارکنان در بخش های مختلف نیروگاه به دست آمده است.

معاونت تولید نیروگاه شهید مفتح همدان با اشاره به کسب رتبه برتر آمادگی تولید در پیک تابستان و همچنین پایداری بی بدیل واحدهای این مجموعه اظهار کرد: نیروگاه شهید مفتح مصمم است تا طبق برنامه و با انجام تعمیرات اساسی و نیمه اساسی واحدها بتواند موفقیت‌های به دست آمده را در سال های آینده تکرار کند.

گفتنی است نیروگاه حرارتی شهید مفتح همدان از چهار واحد بخار ۲۵٠ مگاواتی تشکیل شده است که با عمر بیش از ۲۷ سال ۲ درصد از برق کشور را تأمین می کند و با ظرفیت تولید هزار مگاوات در دشت کبودراهنگ در کیلومتر ۴۵ جاده همدان - تهران، قرار دارد. 

هم اینک ۵۵ نیروگاه برق آبی در کشور درحال بهره برداری ، ۱۷نیروگاه درحال اجرا و ۲۱۷نیروگاه دیگر در دست مطالعه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =