اخلاص و جامعیت شهید سلیمانی عامل محبوبیت اوست

گناباد- ایرنا- رییس حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد گفت: اخلاص و جامعیت شهید سلیمانی در کارها و انجام وظیفه برای دین و رضای پروردگار و نه دیگران، مهمترین عامل محبوبیت این شهید در بین مردم است.

حجت الاسلام حسین امامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گناباد افزود: عامل مهم عرض ارادت و حضور گسترده مردم در آیین تشیع و سالگرد این شهید، اخلاص بی وقفه وی در دوران زندگی است.

وی ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی جوششی بود که از درون آن شخصیت این شهید شکل گرفته است و این جوشش باعث حضور گسترده مردم در این آیین طی سال گذشته و امسال شد.

رییس حوزه علمیه گناباد گفت: جامعیت به عنوان دیگر  خصوصیت شهید سلیمانی موجب می شد که این شهید در عین اقتدار و قاطعیت، مهربان هم باشد.

امامی افزود: این شهید با جامعیت شخصیتی توانست تمام نقشه های دشمنان در منطقه خاورمیانه غرب آسیا را نقش بر آب کند.

وی ادامه داد: سختکوشی، سعه صد، ولایت پذیری و ولایت مداری به معنای پذیرش، تسلیم و مطیع ولایت فقیه بودن از دیگر خصوصیات بارز شهید سلیمانی به شمار می رفت.

رییس حوزه علمیه گناباد گفت: وی شهید بهشتی را که همواره عنوان می کرد " کار برای رضای خدا خستگی و تعطیلی ندارد" را الگوی خود قرار داده بود.

امامی افزود: شهید سلیمانی نقش بسیار محوری در جنگ ها و مبارزه با دشمنان داشت و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک چهره بین المللی بود و بستر نابودی گروههای تکفیری و داعش را فراهم کرد و امنیت ملت ایران و منطقه مدیون رشادت این شهید است.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

در پی این اقدام تروریستی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ‌ماه پایگاه آمریکاییان در "عین‌الاسد" عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد مقدس قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =