استانداری یزد و وزارت آموزش و پرورش تفاهمنامه خرید تبلت امضا کردند

یزد- ایرنا- استانداری یزد و وزارت آموزش و پرورش برای خرید تبلت دانش آموزان بی‌بضاعت که فاقد ابزارهای لازم برای آموزش مجازی هستند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایرنا، این تفاهم‌نامه شنبه شب با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد و سیدجواد حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش در جریان برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش استان امضا شد که بر اساس آن برای دانش آموزان بی بضاعت فاقد تبلت و گوشی هوشمند تا پایان سال‌جاری تجهیزات مورد نیاز آموزش مجازی تامین می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تداوم کرونا و به منظور فراهم سازی زمینه ادامه تحصیل دانش آموزان بی بضاعت با همکاری استانداری‌ برای تامین تجهیزات دیجیتالی مورد نیاز برای آموزش مجازی همکاری می‌شود.

سید جواد حسینی افزود: وزارت آموزش و پرورش با همکاری خیران و مسوولان در استان‌ها با تامین هزینه‌های مورد نیاز، زمینه بهره‌مندی دانش آموزان را از آموزش های مجازی فراهم می‌کند.

معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش یزد نیز گفت: هم‌اکنون چهار هزار و ۳۵۰ دانش‌آموزان دختر و پسر استان به خاطر نداشتن تجهیزات آموزشی از پیگیری آموزش های مجازی محروم هستند.

حسینعلی ملانوری افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، وزارت آموزش و پرورش و استانداری هر کدام ۵۰ درصد هزینه این تجهیزات را تامین و پس از خریداری به دانش‌آموزان استان اهدا می‌ کنند.

وی مجموع هزینه مورد نیاز برای تامین تجهیزات آموزش مجازی دانش آموزان استان را ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد:  هر یک از طرفین تفاهم‌نامه ۶ میلیارد تومان برای خرید این تجهیزات تامین خواهند کرد.

هم‌اکنون حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها