۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84171132
۰ نفر

برچسب‌ها

2 خبر کوتاه از نایین

اصفهان- ایرنا- انجام نخستین جراحی "سین داکتیلی" (چسبیدن مادرزادی انگشتان دست و پا) در نایین و توزیع ۱۹تُن گوشت مرغ بین مددجویان کمیته امداد این شهرستان، در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نایین گفت: در این عمل جراحی، دکتر یاسر شریفی متخصص ارتوپدی و تیم اتاق عمل بیمارستان حشمتیه حبیبیان نایین، انگشتان دست بهم چسبیده کودک پنج ساله‌ای را همراه با پیوند پوست از ناحیه آرنج با موفقیت درمان کردند.
سیدغلامرضا نقیب‌زاده افزود: در این عمل، پوست بین انگشتان بصورت زیگزاگ برش داده و انگشتان از هم جدا می‌شود و بعد از جدا شدن انگشتان و نیاز به پیوند پوست، جراح مقدار کمی پوست از آرنج یا شکم به انگشتان پیوند می‌زند.
 

                                                                                                                   ****

رییس کمیته امداد امام نایین گفت: نیکوکار نایینی ۱۹ تُن گوشت مرغ گرم به ارزش چهار میلیارد ریال به نیازمندان اهدا کرد.

محمدجواد شفیعی افزود: این مقدار گوشت مرغ بین هزار و ۸۷۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد نایین توزیع شد.

وی با اشاره به سابقه خیر اهداکننده این اقلام یادآور شد: این نیک‌اندیش سخاوتمند در سال جاری تاکنون ۳۹ تُن گوشت مرغ و  چهار هزار و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز با ارزش بیشتر از ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به مددجویان نائینی اهدا کرده است.

شفیعی همچنین از پرداخت پنج میلیارد تومان وام اشتغال به نیازمندان تحت پوشش این نهاد خبر داد و افزود: این وام با سود ۴ درصد به متقاضیان، پرداخت و با اعطای آن زمینه اشتغال۱۴۶ مددجو فراهم شد. 
به گفته وی، پرداخت وام به بنگاه‌های زودبازده، کمک به اجاره مسکن مددجویان،آموزش خانواده، مشاوره، کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی، کمک خاص به افراد تحت حمایت، خرید نقدی جهیزیه و کمک هدیه ازدواج از دیگر فعالیت‌های این نهاد به محرومان نایین بوده است. 
کمیته امداد نایین یک هزار و۸۰۰ خانوار را تحت پوشش خود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها