فرماندار: کارخانه‌های تولید شن و ماسه در شهرستان ری تعطیل هستند

شهرری - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه به دلیل آلودگی هوا کارخانه‌های شن، ماسه و بتن تعطیل هستند، اعلام کرد: امروز شنبه یک واحد تولید بتن نیز پلمب شد ضمن اینکه نیروگاه گازی ری هم غیرفعال است.

حسین توکلی کجانی عصر شنبه به خبرنگاران گفت: پس از پایداری شرایط آلودگی هوا و افزایش شاخص های آلایندگی، مصوبات ابلاغی کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران را در شهرستان ری اجرا کرده ایم.

وی افزود: کارخانه سیمان ری حدود ۱۰ روز است که فعالیتی ندارد و مخازن مازوت کارخانه سیمان ری نیز پلمب شده و تاکنون هیچ گونه مازوتی به عنوان سوخت استفاده نشده است.
معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به بالابودن شاخص های آلایندگی در تهران،  همکاران اداره محافظت محیط زیست شهرستان ری اقدامات لازم را برای جلوگیری از فعالیت کارخانه های آلاینده این شهرستان انجام دادند.
این مسئول اظهار داشت: در خصوص کارخانه سیمان ری تلاش می کنیم گاز مورد نیاز را تامین کنیم و تا زمانی که شرایط آلودگی هوا بهبود پیدا نکند اجازه استفاده از مازوت داده نمی شود.
فرماندار ویژه شهرستان ری یادآور شد: شاخص هایی که از سه نقطه شهرستان گرفته می شود در برخی از ساعت ها عمدتا بالابوده و سفارش ما به مردم این است که به توصیه های اورژانس برای زمان آلودگی هوا را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، طی چند روز گذشته به دلیل افزایش آلودگی هوا و داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران که نشان می دهد غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد که ارتباط مستقیمی با مصرف مازوت در صنایع و نیروگاه ها دارد این گمانه زنی ها که واحدهای صنعتی بزرگ مقیاس جنوب تهران مازوت استفاده می کنند را افزایش داده است.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است، این شهرستان به دلیل استقرار صنایع بزرگ پایتخت در آن و همچنین قرارگیری در حاشیه کمربندی های کلان شهر تهران همواره یکی از آلوده ترین نقاط استان تهران محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها