طرح تجدید ممیزی مراتع جهرم در دستور کار قرار گرفت

شیراز-ایرنا-طرح تجدید ممیزی مراتع روستای حسین‌آباد قبله شهرستان جهرم در سطح ۲هزار و ۵۰۰ هکتار در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم، شنبه با بیان این مطلب در نشست بررسی تجدید ممیزی مراتع این شهرستان، گفت: شناسایی بهره‌بردارن و تعیین حدود مراتع برای ایجاد تعادل بین دام و مرتع و صدور پروانه چرای دام در راستای مدیریت پایدار عرصه‌های مرتعی، از مهمترین اهداف در اجرای طرح‌های ممیزی مراتع است.

مسعود طاهری قیری بیان کرد: شناسایی بهره‌برداران واقعی دارای حق استفاده از مراتع برای صدور پروانه چرا، همراه با تعیین ضوابط و شرایط بهره‌برداری اصولی بر اساس شرایط منطقه و وضعیت پوشش گیاهی مرتع از مزایای انجام ممیزی مراتع به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هماهنگی‌های لازم با دامداران، معتمدان، ریش سفیدان و اعضای هیات ممیزی برای تهیه نقشه محدوده مراتع و ادامه روند اجرای تجدید ممیزی مراتع در منطقه حسین آباد انجام شده است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم، همچنین از دامداران درخواست کرد با ارائه مدارک و مستندات معتبر، برای بررسی نهایی محدوده طرح خود، پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

طرح مشکلات موجود در زمینه تجدید ممیزی مراتع و نیز آخرین اصلاحیه شیوه نامه ممیزی مراتع با ارائه راهکارهای قانونی، چگونگی رفع مشکل مرتعداران و تجدید ممیزی مراتع از جمله محورهای این نشست بود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها