آیت الله مصباح در تببین منابع اسلام منحصر به فرد بود

کرج - ایرنا - مدیر کل اوقاف البرز ضمن تسلیت رحلت آیت الله مصباح یزدی گفت: عالم ربانی یکی از علما، اندیشمندان و فیلسوفان قرن حاضر بود که در حوزه تببین منابع توحیدی، منابع اسلام بویژه تشیع نقش بی بدیلی ایفا کرده است.

حجت الاسلام علی دشتکی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این عالم گرانقدر در فلسفه و معارف الهی و تبیین آنها اگر نگوییم که بی نظیر اما کم نظیر بود.

وی اضافه کرد: آیت الله مصباح در تببین منابع اسلام و انقلاب نقش منحصر به فردی ارائه کرد و خدمات ایشان چه از حیث علمی، چه از حیث تربیت شاگردان و چه از نظر خدمات تبلیغی بسیار اثرگذار و نتیجه بخش بوده است.

دشتکی گفت: اثرگذاری این عالم جلیل القدر به گونه ای بود که خوشحالی جبهه باطل را از رحلت ایشان به خوبی دیدید و این مساله حکایت از این دارد که فعالیت های  ایشان در تبیین بخش ها و موضوعات مختلف از جمله مبانی اعتقادی، اسلامی و انقلابی برای دشمنان بسیار سنگین بوده است.

وی ضمن تسلیت ارتحال این عالم ربانی به تمام مسلمانان و حوزه های علمیه و شاگردان ایشان افزود: آیت الله مصباح در کنار تمام فعالیت هایی که در تبیین انقلاب و اسلام داشتند از صفات اخلاقی بسیار ارزنده ای نیز برخوردار بود به گونه ای که رفتار ایشان با دیگر علما و حتی شاگردانشان بسیار متواضعانه بود که موجب می شد تا وی منحصر به فرد تر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها