عملیات بذرکاری در ۶۰۰ هکتار از مراتع استان تهران

تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: مقدمات عملیات بذرکاری در ۶۰۰ هکتار از مراتع این استان انجام شده که این اقدام بزودی اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید نقی عزیزی روز شنبه در کارگاه آموزشی «احیای اکوسیستم های مرتعی» که به صورت مجازی برگزار شد گفت: در راستای اجرای طرح ۹ در ۹۹ و اقدامات جهشی، در سال جاری عملیات احیای اکوسیستم های مرتعی در سطح ۶۰۰ هکتار از عرصه های مرتعی استان تهران اجرایی خواهد شد.

وی افزود: اقدمات «احیای اکوسیستم های مرتعی» شامل پروژه های بذرکاری، بذر پاشی، کپه کاری، مدیریت چرا، ذخیره نزولات، پایش مراتع و... است که با هدف حفظ و بهبود اکوسیستم های مرتعی انجام می شود.

عزیزی با بیان اینکه همزمان با اجرای پروژه های مربوط به احیای اکوسیستم های مرتعی، احیاء و توسعه رویشگاه های گیاهان داروئی و صنعتی (محصولات فرعی مرتعی) در سطح ۸۰۰ هکتار از مراتع استان تهران نیز پیش بینی شده است اظهار داشت: اقدامات توسعه این گیاهان در مناطقی که خاستگاه رویشی آنها باشد اجرائی می شود و این اقدامات با مشارکت بهره برداران عرفی مراتع و در راستای احیای رویشگاه های مرتعی انجام خواهد شد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اهمیت اقدامات احیای مراتع اشاره کرد و در این باره ابراز داشت: مراتع یکی از مهم ترین سرمایه های طبیعی محسوب می شود که بهره برداری صحیح همراه با عملیات اصلاح و احیای آنها می تواند نقش اساسی در جهت حفظ آب، خاک و تأمین نیازمندی های کشور در زمینه فرآورده های پروتئینی، داروئی و صنعتی، کاهش روان آب ها و کنترل سیل و رسوب داشته باشد.

به گزارش ایرنا، در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی برگزار شد، کارشناسان امور مراتع استان تهران حضور داشتند.

مساحت مراتع استان تهران بیش از  ۹۱۹ هزار هکتار است که از این میزان حدود ۶۰ هزار هکتار آن مساحت جنگلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها