مقاومت بارزترین مولفه زندگی سردار سلیمانی بود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: "مقاومت" بارزترین مولفه مکتب سردار سلیمانی بود و هرچند ایشان به مذاکره هم اعتقاد داشت و در واقع خودش یک دیپلمات بود، ولی معتقد بود هزینه مقاومت کمتر از مذاکره است. 

حجت الاسلام ناصر خدایاری روز شنبه در آیین سالروز شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی افزود: سردار سلیمانی در منطقه و کشورهای دیگر نه تنها حضور نظامی بلکه حضور فرهنگی و معنوی داشت چنان که در سوریه مسیحیان نیز در جبهه سردار سلیمانی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: ایشان نه متعلق به جناح راست بود و ‌نه چپ، بلکه مستقیم ‌حرکت می کرد و همین ویژگی او ‌باعث شد هرکسی دلسوز ایران اسلامی و ظلم‌ستیزی است از هر گروه و طیفی شیفته شخصیت برجسته ایشان بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: سردار سلیمانی با شگردهای مختلفی، به مقابله با دشمنان پرداخت ولی آنها نتوانستند از هیچ ‌راهی سردار را مهار کرده و باشگردهای او مقابله کنند به همین دلیل آمریکا مبارزه با سردار وبه شهادت رساندن او را به عهده گروهک تروربستی نگذاشت بلکه خود ترامپ وارد عمل شده و با توسل به خشونت ایشان را به شهادت رساند زیرا از مقابله با شگردهای اوناتوان مانده بود.

حجت الاسلام خدایاری اضافه کرد: در تشییع جنازه سردار سلیمانی ۲۵ میلیون نفر حضور یافتند و شهادت سردار نیز موجب اتحاد و وصل شدن دلها به یکدیگر شد.

به گزارش ایرنا، به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی نمایشگاه «ورکشاب نقاشی» در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برپا شد.

سردار سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سال گذشته پس از عمری مجاهدت در اثر حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید

امروز ۱۳ دی ماه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها