دولت برای حل مشکلات داخلی و خارجی نیازمند حمایت مردم است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: دولت برای حل مشکلات داخلی و خارجی نیازمند حمایت مردم است و تضعیف دولت در شرایط کنونی به مصلحت انقلاب و نظام اسلامی نیست.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ، سیدموسی خادمی روز شنبه در ششمین جلسه ویدئوکنفرانس  شورای اداری لرستان اظهار داشت:در این  شرایط سختی که در سه سال اخیر پیش آمده دولت توانسته با تلاش فراوان بخشی از مشکلات را حل کند و در شرایط فعلی که  با جنگ اقتصادی عامدانه از طرف استکبار مواجهیم و همچنین تهدید ویروس کرونا ، دولت تلاش زیادی کرده است که اوضاع را مدیریت کند. 

وی با اشاره به حمایت های مقام معظم رهبری از دولت و کارگزاران نظام افزود: گاهی توسط معدود افرادی بی انصافی شده و تمامی مشکلات را به دولت ربط می دهند و با این کار از دشمنان رفع اتهام کرده و این نوعی بی انصافی است. 

وی در ادامه با اشاره بر ضرورت ارائه گزارش توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر آب ، برق ،گاز گفت: گزارش خدمات ارائه شده برای اطلاع عموم مردم کاری ارزشمند و نیاز به تبلیغ دارد. 

خادمی در مبحث بیماری کرونا گفت: در حال حاضر مقداری فضا آرام است اما این آرامش به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و لازم است با اعمال دقت و عدم عادی انگاری و عمل به پروتکل های بهداشتی آمادگی لازم را برای موج احتمالی داشته باشیم. 

 استاندار لرستان در ادامه در خصوص اعتبارات استانی گفت: در سال جاری افزایش های خوبی هم در زمینه بودجه و هم در زمینه درآمد های متفرقه داشته ایم که ۷۲۰ میلیارد تومان از طریق ماده ۵۶ و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق تهاتر مالیاتی و بانکی افزوده شده که ورود این منابع به رشد عمومی استان کمک کننده است. 

خادمی همچنین از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از طرف ریاست جمهور برای تکمیل خسارت های ناشی از سیل در استان خبر داد. 
استاندار لرستان در ادامه بر ضرورت تسریع در جذب منابع تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی در سال جاری باید سریعا وارد عمل شده و چنانچه دستگاهی نتواند اعتبارات را جذب کند منابع جابه‌جا خواهند شد .

 خادمی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا در استان لرستان گفت: در این زمینه سپاه پاسداران کارهای خوبی انجام داده و  همه دستگاه‌های اجرایی بایدتلاش کنند تا کنگره‌ای متناسب با مقام شهدا و در شان استان لرستان برگزار شود. 

استاندار لرستان در پایان با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام ابراز امیدواری کرد: در چند ماه آینده بتوانیم با تلاش مضاعف پروژه های یادشدهرا در مدت باقیمانده به اتمام برسانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها