شب شعر مرد میدان در منطقه ۲ تهران برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو تهران اعلام کرد:‌ همزمان با اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در محلات این منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه دو تهران، یوسف مزارعی روز شنبه با  اعلام این خبر گفت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برنامه های اجتماعی و فرهنگی متنوع با عنوان «مرد میدان عمل» پیش بینی و اجرا می شود.

وی افزود: این برنامه ها با هدف تبیین شخصیت و شیوه زندگی شهید سپهبد سلیمانی، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با استفاده از ظرفیت ها و نهادها، مساجد، پایگاه های بسیج و سازمان های مردم نهاد اجرا می شود.

مزارعی به برگزاری مراسم شب شعر «مرد میدان» اشاره کرد و گفت: این شب شعر با هدف  گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی شهید سلیمانی به عنوان اسوه ایثار، اخلاص و عمل و ادای دین در مقابل آن شهید والامقام با مشارکت برج میلاد و سپاه ناحیه مقاومت شهید باهنر برگزار می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو بیان کرد: برپایی نمایشگاه عکس، ایستگاه های فرهنگی و هنری جهت توزیع اقلام چاپ شده نظیر پوستر تصاویر سردار، اجرای طرح خودرونویس با استفاده از شعار های مناسب جهت شعار نویسی بر روی خودروها، حرکت  کاروان خودرویی در ۵ محور اصلی منطقه، حرکت کاروان دوچرخه سواری جزو برنامه های اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش ایرنا منطقه ۲ شهرداری تهران در شمال‌شرقی میدان آزادی قرار دارد؛  این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است.

محله‌های پونک، آریاشهر یا صادقیه، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد،  گیشا، شهرک ژاندارمری یا مرزداران، شهرک غرب، سعادت‌آباد و طرشت از محله‌های این منطقه است.

کاهش تصادفات در بزرگراه آزادگان با مسدودسازی دسترسی های غیرضروری

شهردار منطقه ۱۹ بر ضرورت بازنگری در طرح تفصیلی بزرگراه آزادگان به منظور افزایش ایمنی این محور و کاهش تصادفات تأکید کرد.

علی توکلی عرض زیاد معبر کندروی بزرگراه آزادگان و وجود دسترسی های غیر مجاز در این معبر را  عامل مهمی در بروز تصادفات دانست و گفت: برهمین اساس اصلاح اتصالات بزرگراه آزادگان از محور شهید کاظمی تا آیت اله سعیدی در حال بررسی است و پیشنهاد بازنگری در این معبر نیز به سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش عرض کندرو و مسدودسازی دسترسی های متعدد در مسیر تأثیر قابل چشمگیری در ایمن سازی این محور مواصلاتی پرتردد خواهد داشت. ضمن اینکه برای ایمن سازی تردد عابرین پیاده طی هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور آزادگان و طرح های پیشنهادی مقرر شده تا تعدادی از پهلوگاه ها در تندرو و کندروها مورد بررسی قرار گیرد که در همین راستا دو پهلوگاه تأیید و به منطقه ابلاغ شده است.

شهردار منطقه ۱۹ در ادامه از انتقال اتوبوس های انتهای خیابان پیروز به محوطه ورودی شهرداری ناحیه ۳ به سمت شقایق خبر داد و گفت: با توجه به استقبال شورایاران از این طرح و تأیید اتوبوسرانی منطقه، بزودی اجرا خواهد شد.

این مسئول اظهار کرد: بررسی های لازم برای انتقال و جابجایی این اتوبوس ها که در دو خط میدان بهمن و مترو علی آباد خدمات رسانی می کنند صورت گرفته است و بزودی کانکس و سرپناه برای ایستگاه اتوبوس ها در نقطه جدید، ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛  این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محله‌های این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها