امام جمعه کاشان: آیت‌الله مصباح یزدی خار چشم فتنه‌گران بود

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: آیت‌الله حاج شیخ محمد تقی مصباح یزدی با بصیرتی تمام و بیانی صریح، عمارگونه در فتنه‌ها به روشنگری پرداخت و خارچشم فتنه‌گران عرصه اعتقادی و بستر سیاسی بود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز شنبه در پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی نوشت: ارتحال این عالم بزرگوار و شاگرد ممتاز بزرگانی چون امام راحل و علامه طباطبایی و امین و یاور صدیق مقام معظم رهبری، برای حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم و همه علاقه‌مندان به اسلام و انقلاب اسلامی موجب اندوه و تاسف شدید شد.

این پیام می‌افزاید: آن فقیه انقلابی و فیلسوف مجاهد در تفکر همسان آیت‌الله شهید مرتضی مطهری و در مظلومیت بسان شهید آیت‌الله محمدحسین بهشتی بود که البته ترور شخصیتی ایشان هیچ خللی در اراده پولادین او ایجاد نکرد.

در بخش دیگری از پیام امام جمعه کاشان آمده است: آن فرزانه ربانی، در زندگی پربرکت خویش، ثمرات گران‌بهایی چون تالیف آثار وزین، تربیت فاضلان بسیار، تاسیس موسسه‌های علمی و فرهنگی را به عالم اسلام و مکتب اهل بیت (ع) ارزانی کرد و در کنار این فعالیت‌های علمی، مجاهدت‌ها در دوران ستم‌شاهی و سپس کوشش‌های پیگیرشان برای زدودن شبهات گوناگون در برهه‌های حساس تاریخ جمهوری اسلامی ایران مایه رشد و بالندگی بیش از پیش نظام اسلامی شد.

در ادامه این پیام اضافه شده است: خدمات ارزشمند علمی آن فرهیخته به حوزه‌های علمیه و همچنین عضویت در چهار دوره مجلس خبرگان رهبری و نیز دوران متمادی عضویت موثر در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، برگ‌های زرینی از دفتر پرافتخار این متفکر فقید است که در خاطر مردم قدرشناس ایران اسلامی، باقی خواهد ماند.

امام جمعه کاشان در پایان این پیام آورده است: فقدان این صاحب نظر برجسته انقلابی را که روحش در دهه بصیرت که بخشی از آن ولیده اندیشه تابناک او بود و در سالگرد شهادت سردار بزرگ جبهه مقاومت شهید قاسم سلیمانی به ملکوت اعلی پیوست را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، بیت شریف و به ویژه آقازاده‌های  محترم ایشان تسلیت و تعزیت عرض کرده و درجات و تنعم بر سفره امام معصوم (ع) را برای ایشان از درگاه خداوند مسالت دارم.

نقش برجسته آیت‌الله مصباح یزدی در تبیین معارف دینی

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز با تسلیت رحلت آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در نوشت: ارتحال این فقیه عالیقدر، متفکر برجسته و حکیم مجاهد ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه علمی به خصوص حوزه‌های علمیه است.

در پیام سیدجواد ساداتی‌نژاد آمده است: مجاهدت‌های آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در دفاع از انقلاب و ساحت ولایت فقیه و نقش برجسته ایشان در تبیین اندیشه و معارف دینی و پرورش شاگردان برجسته مثال‌زدنی و ماندگار است.

این پیام می‌افزاید: این عالم فرزانه در تمامی طول عمر گرانقدر خود، به تبیین معارف دینی توام با تربیت شاگردان فراوان پرداختند و آثار مکتوب بسیاری را از خود به یادگار گذاشتند.

در ادامه این پیام اضافه شده است: آن بزرگوار یار راستین و عمار رهبر انقلاب در حوزه‌های علمیه بودند و حضور ایشان یادآور علمای گرانقدری همچون  علامه طباطبائی و آیت الله مطهری در میان نسل حاضر بود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس در پایان پیام خود آورده است: این ضایعه بزرگ را محضر حضرت بقیه‌الله (عج)، رهبر معظم انقلاب دامت برکاته، بیت مرحوم حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، جامعه گرانقدر روحانیت به ویژه شاگردان ایشان، تسلیت و تعزیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و حشر با اولیای الهی و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی را مسالت دارم.

 آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عصر جمعه ۱۲ دی به دلیل بیماری دار فانی را وداع گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها