ایستگاه مترو شهید محلاتی تهران در مرحله افتتاح قرار گرفت

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به تکمیل شدن کارهای عمرانی و خدماتی ایستگاه مترو شهید محلاتی در خط هفت مترو تهران اعلام کرد:‌ این ایستگاه در بهمن ماه سالجاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، علی امام روز شنبه در جریان بازدید چندین ساعته خود از ۳ ایستگاه در حال تکمیل اقدسیه، میدان قیام و شهید محلاتی، گفت: ایستگاه شهید محلاتی در منطقه ۱۴ واقع شده که تمامی اقدامات لازم برای بهره برداری این ایستگاه انجام شده است.

وی افزود: کار ساخت این ایستگاه از سال ۹۴ شروع شده بود که مراحل پایانی خود را سپری می کند و در بهمن ماه این ایستگاه وارد مدار بهره برداری می شود.

به گفته امام، ایستگاه مترو شهید محلاتی در محدوده میدان سعیدی که از مناطق پرترافیک و با بافت متراکم جمعیتی است، قرار داشته و با افتتاح آن، یکی از خواسته های اصلی و مهم اهالی منطقه ۱۴ جامه عمل خواهد پوشید.

مدیرعامل شرکت مترو تهران از تلاش برای متوقف نشدن روند عملیات اجرایی ۱۰ ایستگاه در حال تکمیل شبکه مترو در دوران بسیار سخت اقتصادی شهرداری تهران سخن گفت و افزود: با توجه به اینکه هنوز منابع مالی مورد نیاز برای راه اندازی ایستگاه های وعده داده شده جهت افتتاح در سال جاری تامین نشده  اما جریان کار متوقف نشده و امیدواریم با بهره مندی هرچه سریعتر از کل وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ و همچنین مبلغ باقی مانده از بودجه سال جاری، بتوانیم خبرهای خوبی برای شهروندان در روزهای باقی مانده از سال ۱۳۹۹ داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و ۱۲۸ ایستگاه فعال است و قرار است تا پایان سال ۱۰ ایستگاه جدید در این ناوگان شروع بکار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها