استقبال محمود عباس از طرح وحدت ملی حماس

تهران – ایرنا - تشکیلات خودگردان فلسطین طی بیانیه ای از استقبال محمود عباس رییس این تشکیلات از نامه ارسالی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در مورد پایان دادن به تفرقه و دستیابی به وحدت ملی از طریق انتخابات دموکراتیک خبر داد.

به گزارش ایرنا، براساس بیانیه منتشر شده در تارنمای خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد پیامی کتبی از سوی اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس دریافت کرده است.

عباس در پاسخ به نامه هنیه، نظرات خود را درباره استقبال از پایان دادن به چنددستگی، ایجاد مشارکت و رسیدن به وحدت ابراز داشته است.

 عباس در پاسخ خود بر مواردی همچون برگزاری انتخابات مجلس قانون گذاری و ریاست جمهوری در چارچوبی متناسب تاکید داشته و تعهد جنبش فتح به ایجاد مشارکت و وحدت ملی را اعلام کرد.

براساس اعلام خبرگزاری وفا، قرار است محمود عباس با دکتر حنا نصیر رییس کمیته مرکزی انتخابات، دیدار و گفت و گویی درباره روشهای صدور احکام انتخابات براساس قانون داشته باشد.

عباس با تشکر از مصر که به گفته او "حامی پرونده سازش است" از کشورهای قطر، ترکیه، روسیه و اردن نیز تشکر کرد که با تلاش های خود در همگرایی دیدگاه ها و دستیابی به توافق سهیم بودند.

در اواخر ماه میلادی گذشته نیز، عباس دو سفر به اردن و مصر انجام داد و طی آن با "عبدالله دوم" پادشاه اردن و "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر دیدار و با آنها درباره تحولات مسئله فلسطین و صلح در خاورمیانه گفت و گو کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا روابط امنیتی با رژیم صهیونیستی را پس از وقفه ای چندماهه، ازسرگرفت که این اقدام موجب اعتراض بسیاری از نهادهای مقاومت در فلسطین ازجمله حماس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان