مناطق برتر شهرداری تهران در مقابله با کرونا اعلام شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نتایج ارزیابی شاخص عملکرد سه ماهه سوم (پاییز) ستادهای مدیریت بحران مناطق را در مقابله با کرونا اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل سلیمی روز شنبه در جلسه مجازی ادواری شورای دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران گفت: با بررسی عملکرد ستادهای مدیریت بحران ۲۲ منطقه در شهر تهران، مناطق یک، سه، چهار، ۱۶، ۱۱، ۱۰، و ۱۷ در مجموع از میان مناطق ۲۲ گانه بعنوان مناطق برتر مقابله با کرونا بر اساس شاخص های ارزیابی تعیین و معرفی شدند.

به گفته سلیمی این مناطق با بررسی ۱۲ شاخص ارزیابی در نظر گرفته شده از جمله تعداد برگزاری دوره‌های آموزشی، تعداد صدور دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و راهنماهای ابلاغ شده، تعداد اخبار و اطلاعات ارائه شده در فضای مجازی، توزیع اقلام بهداشتی، میزان مشارکت گروه‌های مردمی (دوام، سمن‌ها، بسیج ...) و مواردی از این قبیل به عنوان مناطق برتر اعلام شدند.

وی افزود: این اقدامات از ابتدای شیوع بیماری کرونا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی ۵گانه ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران شامل بهداشت محیط و دفع پسماند، آموزش، فرهنگ سازی و مشارکت مردم، تامین و توزیع اقلام و ارزاق عمومی، اطلاع رسانی، بودجه، پشتیبانی و منابع انسانی در حال انجام است و همچنان در دستور کار ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران قرار دارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله در شهر تهران که به اختصار دوام نامیده می‌شوند به شکل کاملا داوطلبانه و در هماهنگی با ستادهای مدیریت بحران مناطق در پیشبرد اقدامات مقابله با کرونا سهم و نقش مهمی ایفا کرده اند.

به گزارش ایرنا، همزمان با شیوع ویروس کرونا اقدامات مختلفی در زمینه مقابله با این ویروس در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران اجرایی و عملیاتی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها