شناخت حق یک معیار برای بصیرت است

کرج - ایرنا - سرپرست ستاد اقامه نماز استان البرز شناخت حق را یک معیار برای بصیر بودن دانست و گفت: اگر در فتنه ها بصیر نباشیم از دل هر فتنه یک فتنه بیرون می آید.

حجت الاسلام ابوالفضل مرادی روز شنبه در نشست با خبرنگاران در خصوص دهه بصیرت و اهمیت بصیرت افزود: بصیرت مردم در ۹ دی مثال زدنی بود و این روز فرزند متولد شده ی فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه سال ۸۸ و در نتیجه ی تضرعات و روشنگری های ایشان بود.

وی  با اشاره رویداد تاریخی جنگ صفین گفت: در دل فتنه جنگ صفین یک فتنه دیگر که همان جنگ خوارج بود بیرون آمد و این نشان می دهد که باید بصیرت داشته باشیم و از تاریخ درس بگیریم و باید بصیر باشیم که دشمن به ما خوبی نخواهد کرد.

مرادی افزود: شهادت سردار دل حاج قاسم سلیمانی به خوبی این فتنه گری را نشان داد که این فتنه با پول عربستان، اتاق فکری صهیونیسم و جریان فکری آمریکا رخ داد.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های ابلیس کفر و عناد ورزیدن است، اظهار داشت: استکبار جهانی نیز این ویژگی ابلیس را دارد و ابلیس از ابتدا از کفار بود و این در حالی است که عبادت در ابلیس بندگی نیاورد.

سرپرست اقامه نماز استان البرز یکی از شاخصه های بارز کفار را پوشاندن حقیقت دانست و گفت: یکی ازویژگی های تمدن غرب و آمریکا نیز همین است که حقیقت را پوشانده و نمی گذارد دیده شود و جامعه شناسی، روانشناسی، علوم سیاسی و دیگر علومی که از غرب آمده روح کفری دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمن ظرفیت مرجعیت را به خوبی فهمیده، افزود: با شبهات، تغییر ذهنیت و جنگ نرم عملکرد مسوولین و یقین ها را به شک تبدیل کرد و شک ها را تبدیل به یقین کرد.

برگزاری اجلاس استانی نماز به صورت وبینار

سرپرست اقامه نماز استان البرز در ادامه به برگزاری بیست و نهمین  اجلاس استانی نماز در البرز اشاره کرد و گفت: اجلاس امسال با شعار چهار میم «منزل، مدرسه، مسجد و محافل» به صورت وبینار و در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: قرار است این اجلاس مابین تاریخ اواخر دی ماه جاری تا پنجم بهمن ماه برگزار شود.

 وی در خصوص اهمیت نماز گفت: اجلاس نماز به قدری اهمیت دارد که هر ساله رهبر معظم انقلاب برای اجلاس نماز پیام می دهند که یکی از فرمایشات ایشان این است که بخشی از مشکلات جامعه به خاطر عدم اهمیت به نماز است و آموزش و پرورش می تواند در این عرصه از اثرگذارترین ها باشد و مدارس را مزین به نمازخانه ها بکنید.

مرادی اضافه کرد: امسال در اجلاس استانی نماز از ۴۰ مدیر در حوزه نماز تجلیل خواهد شد و در صورت تأمین اعتبار از ۲۰ دستگاه شایسته تقدیر در حوزه نماز نیز قدردانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها