۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84171005
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: برپایی موکب در اطراف گلزار شهدا کرمان ممنوع است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه نگران بازگشت پیک بیماری کرونا در بهمن ماه هستیم گفت: برپایی هرگونه موکب و توزیع پذیرایی در اطراف گلزار شهدا ممنوع است.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز شنبه در پنجاه و ششمین نشست ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: همه ما علاوه بر الزام اداری، برای اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش وضعیت شیوع بیماری کرونا تعهد اخلاقی داریم.

وی بیان داشت: استان کرمان در حال حاضر به وضعیت نسبتا باثباتی در کنترل بیماری کرونا رسیده و فرمانداران در شهرستان‌های نارنجی باید تمرکز کنند که تغییر وضعیت به حالت زرد صورت گیرد.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: اما محدودیت‌ها در شهرهای بزرگ و شهرهایی که از وضعیت نارنجی به زرد رسیده‌اند، همچنان باقی است.

زینی‌وند با بیان اینکه به هیچ وجه نباید اجازه برگشت وضعیت بیماری را داد افزود: طرح شهید سلیمانی و مصوبات ستاد ملی کرونا علاوه بر اینکه الزام آور هستند، تخطی هر دستگاهی از آن تخلف محسوب می‌شود، ضمن اینکه تعهد اخلاقی هم برای اجرای این طرح داریم.

استاندار کرمان تصریح کرد: در همه موارد از جمله برگزاری مراسم، نمایشگاه‌ و غیره تابع ستاد ملی کرونا هستیم و دستورالعمل‌ها دقیق اجرا می‌شود.

 زینی‌وند با قدردانی از دست‌اندرکاران و مردم در رعایت شرایط بیماری در ایام فاطمیه و سالگرد شهید سلیمانی گفت: از ستاد برگزاری مراسم شهید سلیمانی هم تشکر می‌کنیم که مراسم محدودی با رعایت پروتکل‌ها در چارچوب مصوبات ستاد اجرا می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکید و تکیه برگزاری برنامه‌ها بر فضای مجازی و رسانه ملی و ویدئوکنفرانس است گفت: تجمعاتی که این روزها به دلیل ایام سالگرد شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان داریم، نگران کننده است.

استاندار کرمان اظهار داشت: گردهمایی جمعیت‌ در گلزار ممنوع است و باید از آن جلوگیری شود.

وی گفت: از مردم درخواست داریم که به هیچ وجه در این ایام که برنامه‌ها از فضای مجازی و صدا و سیما پوشش داده می‌شوند به کرمان تشریف نیاورند.

زینی‌وند تصریح کرد: پایگاه‌ها و موکب‌های ایجاد شده در مسیرهای منتهی به گلزار و سطح شهر نباید منجر به ایجاد تجمع شوند، احساسات مردم را درک می‌کنیم، اما سلامت شهروندان مهم است.

وی خاطرنشان کرد: در اطراف گلزار شهدا حق ایجاد موکب و نمایشگاهی وجود ندارد و ممنوع است، برای کنترل بیماری در صورتی که ناگزیر شویم، محدودیت‌ها را در گلزار شهدای کرمان هم خواهیم داشت.

استاندار کرمان بیان داشت: همه ما نگران بازگشت پیک بیماری در بهمن ماه هستیم و یک اخطار است که دوباره به اوج مبتلایان و مرگ و میرها نرسیم.

زینی‌وند افزود: اصناف ما دیگر نای بستن کسب و کار را ندارند، همه باید رعایت کنیم که دوباره وضعیت بیماری به شرایط قبل برگشت نداشته باشد.

وی از دوستداران و ارادتمندان شهید سلیمانی خواست تا برای حفظ سلامتی جامعه و خودشان از تشرف به مزار شهید در ایام کنونی خودداری کنند.

استاندار کرمان بیان داشت: برپایی موکب‌ها فقط برای پخش صوت امکان‌پذیر است و هیچگونه توزیع پذیرایی نباید صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها