ابتکار: در موضوع زنان و خانواده بر اساس برنامه نتیجه محور حرکت می‌کنیم

شیراز-ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در موضوع زنان و خانواده با توجه به اهمیت این مساله، بر اساس برنامه نتیجه محور حرکت می‌کنیم.

معصومه ابتکار، عصر شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: بدون تردید این یک تحول بزرگ در راستای اسناد بالا دستی و تکالیفی است که از سوی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری به عنوان تکالیف اختصاصی بخش زنان و خانواده داریم.
وی ادامه داد: حرکت برنامه‌ای یک نقطه عطف است، یعنی ما تا الان در موضوع زنان و خانواده اقدامات انتزاعی و برنامه‌های مناسبتی داشته‌ایم اما شاید برای نخستین بار است که مبتنی بر یک برنامه‌ با استفاده از ظرفیت و توان فارس در زمینه نیروی انسانی و دانشگاهی، یک سند جامع تنظیم شده و این سند با یک برنامه اجرایی نتیجه محور در دستور کار شورای برنامه‌ریزی استان قرار گرفته است و تکالیف تمام دستگاه‌ها مبتنی بر تقسیم کاری است که مشخص شده است.
او اظهار داشت: دستور کار ما بر اساس اسناد بالادستی و تکالیفی که در این حوزه داریم، تعریف شده است.
ابتکار بیان کرد: رویکرد ما در سطح ملی به ویژه در پروژه‌هایی که با هم همکاری داریم شامل موافقتنامه‌های مشترک یا پروژه‌هایی که در سطح ملی و استانی مشترکا انجام می‌شود است و انتظار داریم که این کار را توسعه دهید.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: طرح گفت و گوی ملی خانواده که با موفقیت در استان فارس اجرا شده، یک نهال است که برای تحکیم خانواده کاشته شده و انتظار داریم با همکاری دستگاه‌های مختلف این نهال به یک باغ زیبای خانواده تبدیل شود.
وی در مورد طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی هم اظهار داشت: این طرح از طرح‌های مهم مشترک ما با استانداری‌هاست که می‌تواند یک الگو برای جوامع در معرض آسیب باشد.
ابتکار اضافه کرد: همچنین اجرای موافقتنامه همکاری این معاونت با ستاد مبارزه با مواد مخدر را نیز آغاز کرده‌ایم و در این همکاری، بحث پیشگیری در قالب ۲ طرح موفق ارتقای تاب آوری اجتماعی و گفت و گوی ملی خانواده برای جوامع در معرض آسیب اجرا خواهد شد که بسیار مهم است.
ابتکار، در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: سرمایه انسانی استان فارس از نظر تحصیلات زنان و میزان مشارکت اجتماعی و اقتصادی آنها وضعیت نسبتا خوبی دارد که باید به آن توجه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها