سفیر ایران دریمن: آمریکا باید درک کند که حضورش درمنطقه پایان یافته است

تهران - ایرنا - «حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن گفت: جبهه مقاومت با قدرت و اراده محکم به حرکت خود ادامه می دهد و آمریکا باید درک کند که حضور او در منطقه پایان یافته و کابوس شهید "قاسم سلیمانی" تا نابودی دشمنان همراه آنها خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های یمن، ایرلو امروز (شنبه) در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و «ابو مهدی المهندس» جانشین نیروی بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) که در صنعا برگزار شد، اظهار داشت: یمن امروز قلب تپنده جبهه مقاومت و دست برتر محور مقاومت و مایه امید جهانیان است.  

وی افزود: ابعاد فداکاری‌های مردم یمن در سطح جغرافیای سیاسی منطقه تاثیر بیشتری دارد و این کشور به لطف این فداکاری‌ها، به یک نیروی بزرگ منطقه‌ای تبدیل می‌شود.  

سفیر ایران در صنعا ادامه داد: محور مقاومت با شهادت دو فرمانده‌ ارشدش یعنی حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس تضعیف نشد و شواهد آن زیاد است.  

وی با بیان اینکه تاریخ یمن پر از مبارزه، جهاد و مقاومت است، افزود: این تاریخ توسط شهید «حسین بدرالدین الحوثی» تجدید شد و «عبدالملک الحوثی» رهبر یمن این اندیشه مقاومت را ادامه داد.  ایرلو با بیان اینکه پایداری و مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان و محاصره کنندگان، برنامه‌های استعمار و صهیونیسم را شکست داد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم یمن ایستاده و تجاوز به آن را نمی‌پذیرد و از یک راه حل سیاسی عادلانه در یمن حمایت می‌کند.  

سفیر کشورمان در یمن همچنین به اقدام آمریکا در قرار دادن نام وی در لیست افراد مورد تحریم واشنگتن گفت: قرار دادن نام من در این لیست نشان می‌دهد که استعمار از تلاش‌های دیپلماتیک برای یمن نگران است.  

سازشکاران نخواهند توانست مانع آزادی فلسطین شوند

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن نیز در این مراسم باشکوه گفت: شهیدان سلیمانی و المهندس جان خود را به خاطر فلسطین و مسجد الاقصی تقدیم کردند.  

 «عبدالعزیز بن حبتور» با اشاره به اینکه مردم یمن با بزرگداشت یاد فرماندهان شهید خود، نمادهای جهاد را برای کل امت اسلامی یادآوی می‌کنند، تاکید کرد: همسویی ما برای مقابله با سلطه استعمار و تحقق آزادی و استقلال یک ضرورت است.  

وی اظهار داشت: سازشکاران در منطقه پنهانی و آشکار با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار می‌کنند، اما آنها نمی توانند مانع ادامه مبارزه برای آزادسازی فلسطین شوند.  

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه ما امروز افتخار می‌کنیم که یمن یک مقاومت واقعی را تحت رهبری «عبدالملک الحوثی» رهبر انقلاب خود انجام می دهد، افزود: این مقاومت از تهران آغاز می‌شود و با عبور از بغداد مسیر خود را به سمت دمشق، بیروت، غزه و صنعا ادامه می‌دهد و این همان مقاومت شرکای مبارز است و نه وابستگی که برخی کشورهای عربی از خود نشان می‌دهند.  

شهیدان سلیمانی و مهندس طرح‌های استعمار را از بین بردند 

مفتی اعظم یمن نیز طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه بزرگداشت اولین سالگرد شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس، بیانگر موضع واحد و سرنوشت ملت یمن است، گفت:   این دو شهید گرانقدر توانستند تلاش‌های مجاهدین در عراق، سوریه و فلسطین را جلا دهند و پروژه استعمار را خنثی کنند.  

 علامه «شمس الدین شرف الدین» افزود: در زمانی که رژیم‌های عربی از حمایت فلسطین چشم پوشی می‌کردند، شهید قاسم سلیمانی برای حمایت از مجاهدان در نزدیکی‌های قدس حضور داشت.  

وی همچنین تاکید کرد: اعلام وفاداری به رژیم صهیونیستی توسط برخی رژیمها حالت سرپیچی از رویکرد اسلام است.  

اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و ابو مهدی المهندس جانشین حشد الشعبی عراق امروز شنبه در صنعا با حضور اقشار مختلف مردم، فرماندهان نظامی و مقامات محلی برگزار شد.  

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha