آکادمی ادبیات اروگوئه: محرومیت «کاوانی» نمونه بی‌سوادی فرهنگی است

تهران- ایرنا- ستاره اروگوئه‌ای باشگاه منچستریونایتد به تازگی به دلیل استفاده از کلمه «negrito» در صفحه اینستاگرام خود، سه جلسه از همراهی شیاطین سرخ محروم شده و این در حالی است که آکادمی ادبیات اروگوئه با حمایت «ادینسون کاوانی» اعلام کرد که محرومیت وی تمام ادبیات را زیر سوال برده است.

به گزارش ایرنا، آکادمی ادبیات اروگوئه با نکوهش محرومیت سه جلسه‌ای کاوانی، این حکم را که با ادعای نژادپرستی صادر شده است، نمونه «ناآگاهی فوتبال انگلیس از فرهنگ و دانش زبانی» خواند.

اتحادیه فوتبال انگلیس پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که کلمه مورد استفاده کاوانی «نادرست بوده و فوتبال را به ورطه بی‌احترامی» می‌کشاند و در نتیجه مرد اروگوئه‌ای را ضمن محرومیت سه جلسه به پرداخت ۱۰۰ هزار پوند و همچنین تکمیل کلاس‌های آموزشی حضوری به عنوان بخشی از مجازات محکوم کرد.

آکادمی ادبیات اروگوئه که نهادی است که به حفاظت و توسعه زبان اسپانیایی مورد استفاده در اروگوئه اختصاص دارد، «قویا محرومیت در نظرگرفته شده برای کاوانی را رد کرد.»

در بیانیه این نهاد آمده است: اتحادیه فوتبال انگلیس، در قبال ورزشکار اروگوئه‌ای بی عدالتی جدی را مرتکب شده و غفلت و قصور خود را در صدور حکم برای استفاده از زبان به ویژه زبان اسپانیایی آن هم بدون در نظر گرفتن پیچیدگی‌ها و دستور زبان نشان داده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: در متن نوشته شده، تنها ارزشی که می‌توان به کلمه **negrito داد و صرفا به دلیل استفاده در حالت محبت و علاقه است.

براساس اعلام آکادمی، کلماتی که به رنگ پوست، وزن و سایر خصوصیات فیزیکی اشاره دارد، اغلب در جمع دوستان و بستگان در آمریکای لاتین به ویژه در حالت مُصغر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باشگاه منچستریونایتد اعلام کرده است که کاوانی تصمیم گرفته تا برابر حکم صادر شده مقاومت نکرده و برای اتحادیه فوتبال انگلیس و «جنبش مبارزه با نژادپرستی در فوتبال» احترام قائل شود.

**نزدیک ترین معنا به کلمه مذکور باتوجه به توضیحات آکادمی ادبیات اروگوئه احتمالا «کاکاسیاه» است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار ورزش