بزرگداشت سالروز شهادت شهید سلیمانی در تاجیکستان برگزار شد

تهران - ایرنا - آیین بزرگداشت نخستین سالروز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش با حضور سفیر، اعضای سفارت و نهادهای کشورمان و جمعی از ایرانیان مقیم امروز در سالن سعدی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه برگزار شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، این مراسم معنوی با رعایت پروتکل‌های و محدودیت‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ برپا شد، پس از تلاوتی آیاتی چند از کلام الله مجید، نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت اشعاری در وصف مجاهدت‌های سردار رشید اسلام و ایران برگزار شد.

محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی برخی از صفات و ویژگی‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله نبوغ نظامی، روحیه سلحشوری و جنگ آوری، روحیه شهادت طلبی، اخلاص، اردات به اهل بیت (ع)، ولایتمداری، معنویت گرا بودن، فرا مرزی بودن، اعتدال و فراجناحی بودن، مردمی‌بودن و ارتباط با جوانان و خوش خویی را بر شمرده و تأکید کرد: راز ماندگاری نام و یاد سردار سلیمانی علاوه بر رشادت‌ها و دلاوری‌های ایشان به خاطر همین صفات اخلاقی برجسته و نیز معامله با خدا بوده است.

صابری خاطر نشان کرد: اگر جان فشانی و رشادت‌های آن شهید بزرگوار در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی نبود، اکنون شاهد گسترش این پدیده شوم و خطرناک در سراسر منطقه و بخش‌های مختلف جهان بودیم.

وی ضمن تبیین برخی از اقدامات بی بدیل شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در سه عرضه جنگ تحمیلی صدام علیه ایران، مبارزه با اشرار و نیز مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه، اظهار داشت: به برکت خون این شهید بزرگوار، ترس دشمن از ایران عزیز بیشتر شده و انشاءالله نیز نیروی‌های رژیم تروریستی آمریکا از منطقه بیرون خواهند رفت.

سفیر ایران در تاجیکستان با تاکید بر اینکه فقدان این سردار رشید اسلام و ایران ضایعه‌ای جبران ناپذیر بود، گفت: راه ایشان ادامه پیدا خواهد کرد و حفظ میراث مقاومت و مخالفت با نظام سلطه و استکبار جهانی، مانا و جاودان خواهد بود.

در این مراسم نماهنگ های زیبایی از زندگی و اقدامات ارزشمند سپهبد شهید قاسم سلیمانی پخش شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار سیاست