اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی معابر روستاهای استان تهران

تهران- ایرنا- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تهران گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای بهسازی معابر روستایی استان اختصاص یافته که از این میزان ١٨ میلیارد تومان از محل قیر یارانه ای، ۱۶ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۶ میلیارد تومان از اعتبارات ملی به بنیاد مسکن است.

علی خوئینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل اعتبارات ملی معابر ٩ روستا و از محل اعتبارات قیر یارانه ای معابر حداقل ٣٠ روستا در استان تهران بهسازی می‌شود.

وی ادامه داد: معابر ٩ روستا در شش شهرستان دماوند، ورامین، فیروزکوه، شمیرانات، ملارد و پیشوا از محل اعتبارات ملی بهسازی خواهد شد.

خوئینی تصریح کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تهران بیان کرد: در سه سال گذشته از محل اعتبارات قیر یارانه ای ٢١٣ پروژه با بیش از ٣٨٠ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده، یک میلیون و ٣٠٠ هزار متر مربع آسفالت ریزی با عرض متوسط ۶ تا ٨ متر، ۲۱۶ کیلومتر طول از کوچه، پس کوچه و معابر روستاهای استان تهران انجام شده است.

خوئینی اضافه کرد: بخش عمده ای از آسفالت ریزی در روستاها با مشارکت مسئولان محلی و دهیاری ها اجرا شده به این ترتیب که زیرسازی ها توسط دهیاران و آسفالت ریزی توسط بنیاد مسکن در راستای رضایتمندی اهالی روستایی صورت گرفته است.  

وی افزود: پیشنهاد بنیاد مسکن این است باز هم اعتبارات از محل ارزش افزوده، جرائم رانندگی، آلودگی هوا و سایر ردیف های اعتباری که در اختیار دهیاران قرار می گیرد برای مصرف بهینه با مشارکت و نظارت بنیاد مسکن در چهارچوب ضوابط و مقررات طرح های هادی روستایی که در واقع سند توسعه روستاهاست اجرایی شود.

 ۵۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان تهران وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =