اجرای ۵۲ پروژه تولیدی تحولی شگرف در اقتصاد کرمانشاه ایجاد می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اجرای ۵۲ پروژه تولیدی را باعث ایجاد تحولی شگرف در استان دانست و گفت: همه باید برای تحقق این مهم کمک کنیم و امیدوارم دولت نیز پشتیبان کرمانشاه باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «هدایت حاتمی»  عصر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که به منظور بررسی و پایش پروژه های مصوب تفاهم نامه های جهش تولید استان در سرسرای شهدای دولت استانداری با حضور نمایندگان ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نام گرفت چرا که ایشان به خوبی از ظرفیت های تولیدی کشور مطلع و آگاه بودند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته کمتر به تولیدگرایی در کشور توجه می شد اما نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید محرک خوبی بود تا از این غفلت خارج و به دنبال تقویت آن حرکت کنیم.

حاتمی تصریح کرد: در همین راستا پروژه هایی در قالب اقتصاد مقاومتی و برای تقویت تولیدات داخلی بر ۲ اساس قابلیت اتمام در مدت زمان تعیین شده و اثرگذاری تعریف و عملیات اجرایی آنها در کرمانشاه آغاز شده است.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تعداد این پروژه ها که می توان آن ها را پروژه های جهش تولید نام گذاشت عموما در حوزه های زیرساختی، اقتصادی و عمرانی در دست احداث است که می توانند تحول شگرفی را در اقتصاد استان با توجه به میزان اشتغالزایی و سرمایه هایی که وارد استان می کنند ایجاد نمایند.

وی یادآوری کرد: این پروژه ها برای بهره برداری در زمان مقرر که پایان سال جاری است، نیازمند اعتباراتی ویژه از سوی دولت و همچنین مشوق هایی برای سرمایه گذاران است.

حاتمی خاطرنشان کرد: یکی از تقاضاهای استان از دولت کاهش نرخ سود تسهیلات پرداختی برای تشویق سرمایه گذاران است که نامه آن با امضای آقای استاندار به زودی به نهاد ریاست جمهوری ارسال می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه همچنین از سازمان برنامه و بودجه استان خواست مکاتبات لازم برای ۶۶ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری به منظور تامین یارانه سود تسهیلات به عمل آورد.

وی همچنین از دستگاه های اجرایی که پروژه های آن ها در دست اقدام است خواست که هرچه سریعتر با احصاء مشکلات آنها را به نهاد ریاست جمهوری اعلام کنند تا از کمک های درنظر گرفته شده بهره مند شوند.

حاتمی در پایان گفت: شورای هماهنگی بانک های استان نیز تسهیلات موردنیاز پروژه های در دست اجرا را به بانک مرکزی ابلاغ کرده تا اقدامات لازم برای تامین و تخصیص آن انجام شود.
۵۲ پروژه جهش تولید هم اکنون در استان کرمانشاه در دست اجرا است که قرار است تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسند.

سرخط اخبار استان‌ها