دولت آماده کمک به پروژه‌های با بیش از ۷۵ درصد پیشرفت است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده نهاد ریاست جمهوری از عزم دولت برای کمک به پروژه‌های جهش تولیدی کشور که بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، خبر داد و گفت: پروژه های استان کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سیدجلال هاشمی» عصر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که به منظور بررسی و پایش پروژه های مصوب تفاهم نامه های جهش تولید در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده و همه موظف هستیم اقدامات لازم برای عمل به منویات معظم له را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نهاد ریاست جمهوری نیز به صورت جدی شعار سال (جهش تولید) را دنبال و برای تحقق آن برنامه ریزی کرده است، گفت: در همین خصوص جلسات متعددی برگزار و راهکارهای لازم برای تحقق شعار سال و کمک به افزایش و رونق تولید اندیشیده شده است.

هاشمی با اشاره به احصاء مشکلات پروژه های اقتصاد مقاومتی هشت استان کشور و اینکه اقدامات صورت گرفته نیز نتایج خوبی به همراه داشته است، گفت: پس از شناسایی مشکلاتی که سر راه اجرای پروژه ها قرار دارند وزارتخانه های مربوطه هرکدام پای کار آمده و در حال رفع آنها هستند.

نماینده نهاد ریاست جمهوری در ادامه به پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه اشاره و اظهار داشت: لیست پروژه هایی که نیاز به کمک و حمایت مالی دارند به تهران اعلام و به شرطی که حداقل ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند حمایت های لازم از آنها به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: دولت مصمم است به این پروژه ها که مراحل پایانی ساخت را می گذرانند کمک کرده تا به یاری خداوند حداکثر در ۲.۵ ماه باقی مانده از سال شاهد بهره برداری و افتتاح آنها باشیم.

هاشمی، همگرایی و انسجام مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها را در به ثمر نشستن پروژه ها بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باوجود مشکلاتی که برخی استان ها در این خصوص دارند اما کرمانشاه شرایط متفاوتی دارد و همین می تواند این استان را در اجرای هرچه سریعتر پروژه ها و پرداخت تسهیلات موردنیاز کمک کند.

این مقام مسوول در پایان از مدیران دستگاه های اجرایی استان که پروژه هایی با بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا دارند، خواست در اسرع وقت مشکلات موجود بخصوص مشکلات زیرساختی را به نهاد ریاست جمهوری از طریق سازمان برنامه و بودجه استان منعکس کرده تا در خصوص آنها مساعدت لازم صورت گیرد.

در استان کرمانشاه ۵۲ پروژه جهش تولیدی در دست اجرا است که قرار است تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها