۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84170833
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جهش ظرفیت‌های تولید و اشتغال قم در سال ۹۹

قم – ایرنا - روابط عمومی استانداری قم در چهارمین شماره ویژه نامه خود به نام «سلام قم» عملکرد این استان در تحقق جهش تولید در این استان را منتشر کرد، گزارشی که نشانگر افزایش چشمگیر ظرفیت‌های تولید و اشتغال در استان است.

استاندار قم در گفت و گویی که در این نشریه منشر شده و روز شنبه نسخه‌ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته است، با بیان اینکه تقویت تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت کاری استان در سال جهش تولید است گفت: در هشت ماه نخست امسال به منظور تحقق شعار، ۳۳ واحد صنعتی در این استان افتتاح و یا احیاء شد.

بهرام سرمست با بیان اینکه دستیابی به جهش تولید مستلزم سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های صحیح و منسجم و انجام هماهنگی‌های موثر بین بخشی است تصریح کرد: از ابتدای امسال و متناسب با چنین نیازی، برنامه های راهبری خوبی در استان قم طراحی و اجرایی شده است.

وی، تلاش برای رفع موانع تولید و فراهم کردن زمینه و بستر کاری مناسب برای فعالان اقتصادی و تولیدی استان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه های اجرایی استان بر اساس نوع کار و میزان مسئولیت خود به این موضوع مهم ورود داشته و اقدامات عملی مناسبی را نیز انجام داده اند.

وی با بیان اینکه با تشکیل منظم و مستمر جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانه تولید، برنامه های جهش تولید در استان یکپارچه شده است، گفت: این کارگروه در هشت ماه نخست سال جاری ۷۹ جلسه و ۲۶۲ مصوبه پیرامون حل مشکل های زیربنایی، بانکی، بیمه ای، مالیاتی و زیست محیطی واحدهای تولیدی داشته که از این تعداد ۷۰ درصد مصوبات عملیاتی شده است.

وی فلسفه اصلی کارگروه تسهیل و رونق تولید را کمک به حل مشکلات بنگاه های اقتصادی عنوان کرد و گفت: مسائل و مشکلات ۱۳۱ طرح و واحد صنعتی استان در جلسات هشت ماهه امسال کارگروه تسهیل مطرح و تصمیمات حمایتی راه گشایی نیز برای کمک به این واحدها اتخاذ شده است.

سرمست، راهبرد افزایش ظرفیت اشتغالزایی استان با استفاده از تکمیل و بازگرداند واحدهای راکد و نیمه فعال و تملیک شده به چرخه فعالیت های تولیدی و خدماتی را مورد اشاره قرارداد و گفت: بر مبنای این راهبرد و از ابتدای امسال تا کنون ۱۱ واحد جدید در این استان افتتاح و ۲۲ واحد نیز احیاء و به چرخه تولید بازگشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها