۲۰۲۰ و افزایش خشونت‌های مرگبار در آمریکا

تهران – ایرنا – آمار خشونت های خیابانی و مرگ و میر ناشی از تیراندازی در آمریکا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن افزایش یافت و تنها در شهر شیکاگو، آمار قربانیان خشونت خیابانی با سلاح گرم در سال ۲۰۲۰ درمقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۵۵ درصدی داشت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر افزود: بسیار از شهروندان شهر شیکاگو برای پایان بخشیدن به خشونت های خیابانی با سلاح گرم دست به راهپیمایی زدند.

بنابراین گزارش پلیس شهر شیکاگو اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی سه هزار و ۲۲۲حادثه تیراندازی به ثبت رسانده  که این آمار در مقایسه با سال قبل از آن ۵۳درصد خشونت با سلاح گرم افزایش داشته است.

خبرگزاری فرانسه افزود: به گفته مقامات پلیس شهر شیکاگو ۷۶۲ مورد منجر به قتل با سلاح گرم به ثبت رسیده که این میزان کشتار در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۵ درصد افزایش نشان می دهد.

«مایکل فلجر» (Michael Pfleger)  یکی از سازمان دهندگان این راهپیمایی اعتراض آمیز به خبرگزاری فرانسه گفت: برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ طرح های سخت گیرانه داریم، اما برای برخورد با خشونت با سلاح گرم هیچ طرحی وجود ندارد، ماخواهان طرحی برای برون رفت از  خشونت های خیابانی هستیم.

 بیش از یکهزار مورد تیراندازی  در نیویورک

تارنمای نشریه انگلیسی ایندیپندنت نیز در گزارشی در مورخ ۱۶ آذرماه ۱۳۹۹ نوشت:  بنابرگزارش اداره پلیس شهر نیویورک تنها در سال ۲۰۲۰ یکهزار و ۴۰۰ مورد تیراندازی دراین شهر را ثبت کرده که نسبت به سال گذشته و در فاصله زمانی ماه ژانویه تا نوامبر،  ۹۵.۸ درصد افزایش تیراندازی و خشونت با سلاح گرم را نشان می دهد.

 سو مدیریت ترامپ وهجوم جنون آمیز آمریکایی ها برای خرید سلاح

درهمین حال  خبرگزاری فرانسه ۱۶مهرماه درگزارشی عنوان کرده بود: شهروندان آمریکایی  با بحران های پدیدآمده از سوءمدیریت دولت ترامپ، وخیم تر شدن بیماری کووید-۱۹،  اعتراض‌های سراسری علیه نژادپرستی و برخوردهای تقابلی شخص رئیس جمهوری با این بحران‌ها ؛ خود را در وضعیت ناامنی بی‌سابقه‌ای یافته اند که برای محافظت از خود بطور جنون آمیزی به خرید اسلحه روی آورده‌اند.

شمار قبضه های اسلحه در آمریکا بیش از جمعیت آمریکا است

موسسه پژوهشی «اسمال آرمز» (Small Arms)؛ یک موسسه پژوهشی  در ژنو سوئیس ،بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ بعمل آورد، نشان داد که  برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدودا ۱۲۰ قبضه سلاح گرم وجود دارد اما برای کشور یمن که دومین کشور پر چگالی از بابت حمل سلاح بعد از آمریکا شناخته می شد از هر ۱۰۰ شهروند یمنی تنها ۵۳ نفر به سلاح گرم مسلح بودند.

اسمال آرمز دراین پژوهش از جمعیت ۳۲۶میلیون و ۴۷۴هزار نفری آمریکا تخمین زد که ۳۹۳ میلیون و ۳۴۷ هزار قبضه سلاح در اختیار شهروندان این کشور است.

بنابر آمار اسمال آرمز در سال ۲۰۱۷ تنها بیش از یک میلیون و ۷۳هزار سلاح گرم ثبت شده وجود داشت اما این درحالی بود که ۳۹۲میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۵۷ قبضه آمار سلاح ثبت نشده در این کشور بود.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha