۱۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم بستری هستند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در این استان گفت: هم‌اکنون ۱۱۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۱۴ تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در گفت و گویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به سیزدهم دی ماه ۱۷ بیمار با علائم کرونا در مرکز فوریت های پزشکی مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر با اشاره به بستری شدن ۱۰ بیمار در بیمارستان های استان افزود: ۱۶ تَن از بیمارانی که طی روزهای گذشته در مراکز درمانی قم بستری شده بودند نیز ترخیص شدند.

رئیس علوم پزشکی قم بیان کرد: یک تَن از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست داد.

وضعیت کرونا در قم از روز ۶ دی ماه به حالت زرد درآمده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.                  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها