پنج ‌نفر براثر انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در سوریه جان باختند

تهران - ایرنا - منابع خبری سوریه از کشته شدن پنج نفر بر اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی بازار «الخضره» در شهر «راس العین» در شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای اشغالگر ترکیه و مزدوران تروریست آنها قرار دارد، خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز (شنبه) در خبری فوری به نقل از منابع خود در شهر راس العین این خبر را منتشر کرد و بدون ذکر شمار کشته ها و زخمی‌های این انفجار، اعلام کرد که خبرها از کشته و مجروح شدن شماری از شهروندان سوری بر اثر این انفجار حکایت دارد.  

در همین حال دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه گزارش داد که بر اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی بازار الخضره در شهر راس العین پنج نفر از جمله یک زن و کودک کشته و چهار نفر دیگر نیز زخمی شدند.  

دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه اضافه کرد: حال برخی مجروحان وخیم و احتمال اینکه تعداد کشته‌ها افزایش یابد، زیاد است؛  در این انفجار به اموال شهروندان نیز آسیب وارد شد.  

همچنین در مورد دیگری سانا گزارش داد که بر اثر پرتاب یک ماده منفجره در بازار کارگران شهر حسکه ۶ نفر مجروح شدند.  

بنا به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه از  ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰، این دیده بان کشته شدن چهار نفر از جمله ۲ سرباز از لشکر "۲۰" و لشکر "المعتصم" و یک زن و یک مرد را در نتیجه انفجار مواد منفجره در شهر «راس العین» در حومه حسکه را مستند کرده است.  

پیشتر در روز ۲۰ آذر امسال خبرگزاری فرانسه از کشته شدن ۱۹ نفر از جمله سه نظامی ترکیه بر اثر  انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در استان حسکه در شمال شرق سوریه و در مرز با ترکیه خبر داد.  ۲ هفته قبل از آن نیز انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک پست بازرسی و در حوالی منطقه تحت کنترل مزدوران سوری مورد حمایت ترکیه در نزدیکی شهر "رأس العین" در استان حسکه سه کشته برجای گذاشته بود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار جهان