۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84170824
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار بسته معیشتی در میبد توزیع شد

یزد- ایرنا- یک هزار بسته معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی با برگزاری مراسمی در امامزاده سید صدرالدین قنبر میبد با حضور مسوولان محلی و اداره اوقاف و خیریه استان آماده توزیع بین نیازمندان شد.

به گزارش ایرنا مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد روز شنبه در این مراسم گفت:  امامان و اولیای دین همواره در یاری و دفاع از دین مجاهدت داشتند و مردمداری در کنار ذکر و مناجات خدا ، یکی از ویژگی‌های آنها بود.

حجت الاسلام حسین زارع زاده افزود: مردم ما نیز با تاسی به امامان و اولیای خدا و با دنباله‌روی از سیرت آنها تا به حال از امتحان‌های الهی سربلند بیرون آمده و همواره با نوع‌دوستی در انجام کمک‌های مومنانه مشارکت دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز در سطح استان حدود ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در زمینه‌های مختلف کمک به نیازمندان و رفع مشکلات استان در ارتباط با بیماری کرونا هزینه شده‌است.

وی با بیان  اینکه بخشی از این کمک‌ها بسته های معیشتی است ، انجام کارهای خیر در میبد را ستود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های ارایه شده از سوی رییس اوقاف و امور خیریه میبد از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز از محل سه موقوفه شهرستان به میزان ۹۷۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک شده‌است.  

وی همچنین از ۱۸۵ میلیون تومان کمک به بیمارستان میبد خبرداد و گفت: اوقاف باید از وقف جدا شود ، وقف یک سنت پسندیده‌است و از زمان امامان معصوم تا به حال بوده و همه وامدار و مدیون واقفان خیراندیش هستیم.

فرماندار میبد نیز در این مراسم گفت: وقف لایه‌های پنهانی دارد که گاهی به چشم نمی آید و در حوزه‌های درمانی و بهداشتی و معیشتی می‌توان نمودهای آن را دید.

حسین فلاح چند نوبت کمک‌های انجام شده از سوی موقوفه‌های شهرستان را یادآور شد و از مشارکت اوقاف در تامین مسکن و خانه‌سازی برای محرومان و اقشار آسیب‌پذیر خبرداد.

روز پنجشنبه هفته گذشته نیز ۲ هزار بسته‌ معیشتی در مصلی آیت الله اعرافی میبد به ارزش هر بسته ۳۵۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد.

همچنین مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور روز جمعه در مراسم اختتامیه طرح شهید سلیمانی در یزد نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۱ هزار سبد غذایی با ارزشی معادل ۳۹۳ میلیاردتومان توسط بقاع متبرکه و مراکز افق اوقاف کشور توزیع شده‌است.

بیش از یک هزار و ۸۰۰ موقوفه در استان یزد به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها