آغاز یازدهمین بسیج ملی اطلاع‌رسانی تغذیه از ۱۵ دی ‌ماه

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تاثیر تغذیه سالم بر تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامتی انسان، از آغاز یازدهمین بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه با شعار «تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا» از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وبدا، دکتر زهرا عبداللهی گفت: در بسیج ملی اطلاع‌رسانی تغذیه، درصددیم با اطلاع‌رسانی صحیح، دانش تغذیه‌ای مردم را ارتقا دهیم تا در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی و زدن ماسک، سیستم ایمنی خود را نیز تقویت کنند.

وی افزود: گرچه رعایت الگوی غذایی سالم در شرایط عادی لازمه برخورداری از سلامت است، اما در بحران هایی مانند کرونا، تبعیت از یک الگوی تغذیه ای سالم یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل در تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت محسوب می شود.
عبداللهی ادامه داد: افراد مبتلا به بیماری های غیرواگیر از جمله، بیمارهای قلبی عروقی، کبدی، پرفشاری خون، دیابت، آسم و مشکلات تنفسی، بیماران سرطانی و مبتلایان به اضافه وزن و چاقی، بیش از بقیه مستعد ابتلا به کرونا هستند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به شرایط قرنطینه کرونایی در ماه های اخیر، اظهار کرد: خانه نشینی اجباری این روزهای کرونایی، خود یکی از عواملی است که مصرف تنقلات و فست فود ها را افزایش داده است. مواد غذایی که پرنمک، شیرین و پر چرب هستند، زمینه ساز اضافه وزن و چاقی و به تبع آن افزایش احتمال ابتلا به کرونا، دیابت، پر فشاری خون، چربی خون بالا و مرگ ناشی از کووید ۱۹ را افزایش می دهند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین، در این دوران باید بیشتر مراقب سلامتی خود بوده و به مواد غذایی و تنقلاتی که خریداری و مصرف می کنیم، توجه بیشتری داشته باشیم تا این دوران همه گیری را با سلامتی پشت سر بگذاریم.
عبداللهی با تاکید براینکه در شرایط کنونی همه گیری کرونا، به منظور تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ باید توجه ویژه ای به مواد غذایی مصرفیمان داشته باشیم، تصریح کرد: در همین راستا، یازدهمین بسیج ملی تغذیه امسال از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه با شعار «تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا» در سراسر کشور برگزار می شود تا با اطلاع رسانی صحیح، دانش تغذیه ای مردم ارتقا یابد و با به کارگیری توصیه های علمی و استفاده از مواد غذایی ارزان، بتوانند در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی و زدن ماسک، سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و از این بحران جهانی عبور کنیم.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تاکید کرد: یادمان باشد مصرف غذا و خوراکی و رفع گرسنگی یک نیاز حیاتی است، اما مصرف مواد غذایی سالم یک هنر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جامعه