شهید سلیمانی متعلق به امت اسلام است

مشهد- ایرنا- عضو شورای اخوت اسلامی شمال افغانستان گفت: شهید سلیمانی متعلق به امت اسلامی است و نقش بارزی در جهاد افغانستان داشت و از همسنگران واقعی قهرمان ملی کشور احمد شاه مسعود بود.

مولوی عبدالرئوف توانا روز یکشنبه در وبینار مکتب قرآنی وحدت بخش حاج قاسم که در دفتر نمایندگی امور اهل سنت خراسان در مشهد برگزار شد افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی مجاهد در راه خدا و پاسدار نجات امت اسلام شناخته می‌شود و این حق را بر گردن جهان اسلام دارد، تا یاد و خاطره آن شهید والا مقام را فراموش نکنند و از کارنامه افتخار آفرین آن تجلیل به عمل آورند.

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی، انسانی از دنیا بریده و آخرت گرا بود که به چنین مقام رفیع شهادت نایل گردید. حضور پیوسته و مداوم او در میدان جهاد و شهادت حاکی از این است که وی از دنیا دل کنده بود و تعلقی به دنیا و آنچه در آن وجود دارد نداشت و خود را برای حضور در محضر پروردگار از طریق شهادت آماده کرده بود.

عضو شورای اخوت اسلامی شمال افغانستان گفت: وقتی شهید سلیمانی وارد میدان نبرد با استکبار و دشمن می‌شد، ذره‌ای ترس به خود راه نمی‌داد. سردار شهید از نبوغ نظامی خاصی برخوردار بود و روحیه سلحشوری و جنگندگی منحصر بفرد داشت. به شدت از ریا و خودنمایی پرهیز می‌کرد، عشق و ارادت او به اهل‌بیت پیامبر اسلام (ص) در گفتار، کردار و پندار قابل رویت بود، اعتقاد و ارادت و عشق به خاندان رسالت در اعماق وجودش رسوخ نموده بود.
وی افزود: شهید سلیمانی مرزهای استعماری را به رسمیت نمی شناخت درد امت اسلامی را در هر کجا از عالم اسلام، درد خود می‌دانست، اسلام را چشمه و مذاهب را جویبار دانسته و به اصل دین اهتمام و باور داشت.

مولوی توانا ادامه داد: شهید سلیمانی علاوه بر اینکه یک فرمانده مقتدر بود، یک دیپلمات برجسته دارای تأثیرات منطقه‌ای و جهانی هم شمرده می‌شد. او فرمانده معتدل بود و از افراط و تفریط اجتناب داشت، ساده زندگی می‌کرد و از تشریفات بیزار بود و به راحتی در مجالس مختلف مبارزان حضور می یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها