ویروس جهش یافته کرونا تهدیدی در برابر مردم کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیماری ویروسی کرونا تمام نشده و در حال حاضر ویروس جهش یافته آن خودنمایی کرده و باید مراقبت های بیشتری انجام گیرد تا از ورود آن به کشور و استان جلوگیری کنیم.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری از ویروس کرونا در یاسوج اظهار داشت: برای جلوگیری از ورود این ویروس ناشناخته باید هوشیارانه اقدام کنیم،  مسئولان  و متولیان وزارت بهداشت در حال کنترل مرزها هستند تا این ویروس خطرناک وارد کشور نشود.

وی افزود: شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه وضعیت شکننده ای دارند و تلاش داریم وضعیت آن ها را از نارنجی به زرد تغییر دهیم.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: میزان تست های مراجعان باید افزایش یابد و حتی به ازای هر تست مثبت نمونه های کرونایی باید حداقل ۱۵ نفر از اطرافیان آن تست دهند. 

کلانتری ابراز داشت: طرح شهید سلیمانی در استان به خوبی اجرایی شده اما همچنان می توان به شکل مطلوب تری از ظرفیت این طرح بهره ببریم.

وی عنوان کرد: موضوع دیوار کشی آرامستان شرف آباد شهر یاسوج سریع تر در دستور کار قرار گیرد و از تجمع در این آرامستان به جد خوداداری شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به احتمال پیک کرونا در بهمن ماه، تاکید کرد: به شدت نگران بهمن ماه هستیم و این مهم می تواند آسیب جدی وارد کند.

کلانتری گفت: به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری هر گونه نمایشگاه در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده مگر اینکه پس از بررسی در این ستاد به تصویب برسد.

وی عنوان کرد: تیراندازی در مراسمات عروسی و تشییع جنازه ها در استان پیگرد قانونی دارد و سلاح ها ضبط می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۶ بیمار در بیمارستان های کرونایی استان بستری هستند  که ۶۱ بیمار مبتلای قطعی هستند و از این تعداد ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. 

یزدان پناه تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی استان ۲۱۲۹۱ مورد گزارش شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون ۲۴ هزار و ۲ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند و ۹۰ درصد از کرونایی ها در استان بهبود یافته اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: موج جدید ویروس کرونا در مازندان تشدید شده و پیش بینی شیوع آن برای یک ماه آینده در این استان پیش بینی می شود.

محمد مهدی بانشی افزود: شیوع موج جدید ویروس کرونا خطر را دوچندان می کند و باید تلاش ها برای مهار آن بیشتر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها