بسته مطالعاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

تهران- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به معرفی برخی از کتاب‌های منتشر شده درباره این شهید پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، این نهاد همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی به معرفی برخی از کتاب های منتشر شده درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

آورتین

نام این کتاب برگرفته از منطقه‌ای در حد فاصل استان کرمان و استان سیستان و بلوچستان است؛ روستایی دورافتاده که یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم در برابر اشرار است. این کتاب روایتگر بخش کمتر شنیده شده از جنگی به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی است که حدود ۲ الی ۳ سال طول کشیده است.

این کتاب نوشته بهزاد دانشگر از انتشارات ستارگان درخشان است.

آیت حق؛ تحلیل تشییع تاریخی شهید سلیمانی

کتاب  آیت حق در ۷۴ صفحه به تحلیل و بررسی تشییع تاریخی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته است. این کتاب مجموعه گفتارهایی از محمد باقر خرمشاد، پروزیر امامی، حجت الاسلام رضا غلامی، مجید امامی، فرزاد جهان بین، محمد مهدی اسماعیلی، محمدهادی همایون، عبدالحسین کلانتری و سید سعید زاهد زاهدانی است.

 ناشر این کتاب آفتاب توسعه است.

شاخص های مکتب شهید سلیمانی

کتاب شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی به قلم حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران نوشته شده و بر مبنای سخنان و خاطرات سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اثری جامع و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات این شهید ارائه می دهد.

 علی شیرازی نویسنده و ناشر این اثر خط مقدم است.

عمو قاسم

این کتاب ویژه کودک و نوجوان در ۴۸ صفحه، به روایت بیست داستان از زندگی سردار حاج قاسم سلیمانی می پردازد تا راه و رسم سلیمانی شدن را به کودکان و نوجوانان بیاموزد.

نویسنده این کتاب محمدعلی جابری و ناشر آن کتابک است.

ما با تو سربلندیم

این کتاب حاوی مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی است. «خبرهای سرخ» از منیره هاشمی، «در قصه‌ها» از مریم زارعی، «رسم خوبی» از مرضیه تاجری، «او همیشه هست» از حامد محقق، «مانند تو مرد می‌شوم من» از اسماعیل صوفی نژاد، «چراغ آسمان» از محبوبه صمصام شریعت، «سردار دل‌ها» از طاهره اکرمی، «در راه تو» از سمیه قبادی، «جاری تر از رود» از دادیار حامدی، «غیرت همیشه برجاست» از اکرام السادات هاشمی پور، «آفتاب تاریخ» از طیبه شامانی(طناز)، «تو لبخند درختی» از مهدی طراوتی توانا، «شوق» از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شود.

نویسنده این کتاب بابک نیک طلب و حامد محقق و ناشر آن به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) است.

مالک زمان

کتاب مالک زمان بیش از پنجاه داستان زیبا از زندگی و مجاهدت های سردار رشید اسلام مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی را در خود جای داده و زندگی این دو بزرگوار را با هم مقایسه کرده است.

این کتاب اثری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است که توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی چاپ شده است.

من قاسم سلیمانی هستم

کتاب من قاسم سلیمانی هستم ویژه کودکان و نوجوانان است و مراحل مختلف زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت را برای آینده‌ سازان این مرز و بوم روایت می‌ کند.

نویسنده این کتاب محمد حسینخانی و ناشر آن انتشارات شهید حاج قاسم سلیمانی است.

فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی

«فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی» در شماره ۴ و۵، در ۱۶۰ صفحه و در قالب ۲۴ یادداشت، گفتار و …، با محوریت پرونده ویژه «درآمدی بر مکتب حاج قاسم» منتشر شده است. صاحب امتیاز این نشریه مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار فرهنگ