خوزستان کمترین فوتی‌ کرونا را در کشور به خود اختصاص داد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا امروز خوزستان را به عنوان استانی با کمترین فوتی ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد گفت: خوزستان هم اینک در جدول رتبه بندی کشور از نظر میزان فوتی کرونا در جایگاه آخر قرار دارد این در حالی است که هفته قبل جایگاه سوم را داشتیم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز شنبه درحاشیه نشست ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوزستان کاملا در وضعیت زرد کرونا قرار دارد بیان کرد شرایط فعلی استان ناشی از زحمات کادر درمانی، توجه مردم و همکاری همگانی است.
وی با تقدیر از کادر درمانی و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی خوزستان به خاطر تلاش در مبارزه با کرونا افزود:تشخیص زود هنگام، شروع مراقبت‌ به موقع و انجام اقدام درمانی مناسب روی بیماران بستری و وقت کافی قرار دادن برای بیماران از جمله مواردی است که در کاهش فوتی‌های ناشی از کرونا در خوزستان تاثیر به سزایی داشته است‌.
استاندار خوزستان ادامه داد: در ۲ تا سه روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در خوزستان مجدد رشد جزیی داشته لذا تقاضا داریم مردم به شدت بر مراقبت پیشگیرانه توجه لازم را داشته باشند تا روند ابتلا و بستری نزولی باشد.
وی با بیان اینکه هم اکنون خوزستان در یک شرایط باثباتی قرار دارد گفت: باید خطر کرونا را حس ، و به مردم حساسیت لازم را گوشزد کنیم تا روند بیماری صعودی نشود.
شریعتی توصیح داد: مردم فکر نکنند بیماری تمام شده است باید بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا روند نزولی ادامه داشته باشد و شرایط بهبود یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها