شهید سلیمانی زیر پرچم سیدالشهدا حرکت می‌کرد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان صداوسیما در مراسم رونمایی از کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگینامه خودنوشت سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی زیر پرچم سیدالشهدا حرکت می‌کرد و در نهایت به سید شهدای مقاومت تبدیل شد.

به گزارش ایرنا صبح امروز (یکشنبه ۱۴ دی‌ماه) مراسم رونمایی از کتاب از چیزی نمی‌ترسیدم زندگینامه خودنوشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. در این مراسم که با حضور غلامعلی حدادعادل عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس شورای ائتلاف اصولگرایان، سرلشکر سید یحی رحیم‌صفوی، علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما، مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صادق آهنگران، حجت الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی، حسین امیرعبداللهیان، دستیار امور بین الملل رئیس مجلس، حمیدرضا مقدم فر و خانواده شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و خانواده و همرزمان شهید سلیمانی برگزار شد، کتاب از چیزی نمی‌ترسیدم به قلم سردار دل‌ها رونمایی شد.

شهید سپهبد سلیمانی مظهر ایمان، تقوا و توکل بود

عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما در این همایش با اشاره به شخصیت قاسم سلیمانی عنوان کرد: شهید سپهبد سلیمانی مظهر ایمان، تقوا و توکل بود.

سپهبد شهید سلیمانی یک عمر در خدمت مکتب امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود، چه زمانی که در دفاع مقدس فعال بود و چه زمانی که به عنوان یک فرمانده شجاع و مخلص در سپاه قدس خدمت کرد.

وی تصریح کرد:  سردار دل‌ها در زمان خدمتش اقدامات راهبردی بسیاری در جبهه مقاومت انجام داد و سیاست‌های راهبردی انقلاب در منطقه را دنبال کرد.

رئیس سازمان صداوسیما گفت: سردار دل‌ها به همه ملت‌های منطقه از جمله به مردم عراق، سوریه، لبنان، یمن و افغانستان خدمت کرد و از همه آن‌ها حمایت کرد و در نهایت سید شهدای مدافع حرم و مقاومت اسلامی شد. شهید سلیمانی زیر پرچم سیدالشهدا حرکت می‌کرد و در نهایت به سید شهدای مقاومت تبدیل شد.

شهید سلیمانی پنج ساحت مهم داشت

علی عسگری در ادامه و با تاکید بر ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی بیان کرد: او دارای پنج ساحت مهم بود. ساحت اول این که یک مومن ولایی و انقلابی بود. او از یک عرفان الهی بهره‌مند بود، زیرا کسی که می‌خواهد با نظام سلطه مبارزه کند باید به سان امامین انقلاب دارای عرفان الهی باشد. او دارای سجایای اخلاقی کامله بود و معتقد به ولایت فقیه و دارای تبعیت از رهبر فقیه زمان بود.

علی عسگری خاطرنشان کرد: ساحت دوم او اینکه فردی نظامی، جهادی و امنیتی بود. ساحت سوم این که، او یک انسان سیاسی و با بصیرت بود، او دارای هوش سیاسی بالایی بود. ساحت چهارم شهید سلیمانی بعداقتصادی و خصوصا اقتصاد مقاومتی او بود. او مقاومت اقتصادی را لازمه مقاومت ملی ملت‌ها می‌دانست. ساحت پنجم شهید سلیمانی هم ابعاد فرهنگی، هویتی و رسانه‌ای بود. او ذاتا هنر، حماسه و رسانه را می‌شناخت و رابطه این سه عامل را می‌دانست.

رئیس سازمان صداوسیما، تاکید کرد: جبهه مقاومت از رشادت‌ها و زحمات بیشمار سردار شهید سلیمانی شکل گرفته است. امیدواریم جریان مقاومت در برابر استکبار بایستند و روزی را ببینیم که آمریکایی‌های کثیف و جنایتکار از این منطقه خارج می‌شوند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =