شهید سلیمانی مکتبی ماندگار و تفکری پیروز در مواجهه با استکبار است

تهران- ایرنا- قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی اسطوره آزادیخواهی دنیای بشریت است گفت: سلیمانی مکتبی ماندگار و تفکری پیروز در مواجهه با استکبار است.

به گزارش ایرنا نصرت الله لطفی روز شنبه در آئین گرامیداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مصلای صاحب الزمان(عج) ورامین برگزار شد اظهار داشت: شهید سلیمانی اسطوره  آزادیخواهی دنیای بشریت است که مردم ایران اسلامی قدرشناسی خود از فداکاری‌های ایشان در تشییع باشکوه پیکر پاک و مطهر ایشان به نمایش گذاشتند.

وی افزود: هر چند که شهید سلیمانی را اغلب مردم بخاطر مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام می‌شناسند ولی ایشان در زهد و پارسایی از چنان درجه‌ای از ایمان برخوردار بود که نمونه آن کمتر یافت می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، حاج قاسم سلیمانی یک شخص نبود که با شهادت رساندن او، راهش پایان یابد بلکه وی مکتبی جاودان و تربیت یافته در مکتب عاشورا است که در تاریخ جهان اسلام جاودانه ماند.

لطفی اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی، سعادت و خدا محوری را برای همگان معنی کرد، وی اسلام واقعی را در دفاع از مظلوم به عینیت رساند.

وی از عشق و ارادت شهید سلیمانی به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت به عنوان شاخصه مهم شهید سلیمانی یاد کرد و افزود: شهید سلیمانی در سایه عشق به ائمه اطهار، موجبات شکست داعش که در اصل شکست آمریکا، اسرائیل و هم‌پیمانان آنان است را رقم زد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی همچون شخصیت‌های صدر اسلام و نامداران انقلاب اسلامی به دلیل دلبستگی به اسلام ماندگار شد و در مقابل کسانی که دل به دشمنان اسلام و انقلاب بستند، نامشان به تلخی دشمنان اهل بیت برده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم دهه بصیرت در ایران اسلامی گفت: بصیرت و غیرت دینی مردم، زمینه ساز شکل‌گیری ایام الله است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهارداشت: ایام الله تجلی قدرت و نعمات الهی است ولی عده‌ای با بهانه‌های مختلف، تلاش دارند تا ایام الله به فراموشی سپرده شود.

لطفی تأکید کرد: ما در عمل ثابت کرده‌ایم که از تصمیمات ستاد کرونا اطاعت می کنیم ولی برخی افراد نمی‌خواهند ایام الله گرامی داشته شود، چطور کنکور سراسری و آزمون استخدامی با کثرت صدها هزار نفری برگزار می‌شود ولی برای بزرگداشت ایام الله که تمام ملاحظات بهداشتی رعایت می‌شود سنگ اندازی شده و آن‌ را مشکل دار اعلام می کنند.

وی تصریح کرد: تمام مراسم مذهبی و مناسبت‌های ملی با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی همراه است.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها