محمد و آنیا بیشترین فراوانی نام در کردستان است

سنندج - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: محمد و آنیا بیشترین فراوانی نام نوزادان پسر و دختر طی ۹ ماهه امسال در این استان است.

حسن صومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محمد با ۴۹۵ مورد، ایهان با ۲۹۸ مورد، آراد با ۲۲۴ مورد، هیراد با ۱۶۲ مورد و آرسام با ۱۳۴ مورد بیشترین نام گزینی برای نوزادان پسر طی ۹ ماهه امسال در این استان است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نامگزینی نوزادان دختر در این مدت نیز شامل آنیا با ۳۴۷ مورد، سدنا با ۱۷۱ مورد، باران با ۱۱۷ مورد، نیلا با ۱۱۶ مورد و سوژین هم با ۱۱۵ است یادآور شد: امسال  ۱۷ هزار و  ۵۰۴ واقعه ولادت دراستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل۴.۲ درصد کاهش داشته است.

صومی با اشاره به اینکه تعداد ولادت ثبت شده پسران ۹ هزار و ۱۳۳  و تعداد ولادت ثبت شده دختران هم هشت هزار و  ۳۷۱ واقعه بوده است، گفت: میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده را ۳۰.۱۵ سال و بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۲۹ - ۲۵ سال با ۲۸.۵ درصد است.

اولین دفتر ثبت احوال در استان کردستان سال ۱۳۰۵ در سنندج تاسیس شد و هم اکنون ۴۱ دفتر پیشخوان فعال و پنج دفتر پستی در سطح استان خدمات در زمینه‌های مختلف ثبت وقایع حیاتی به مردم ارایه می‌دهند.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =