۳۵ و ۲۷ سالگی، میانگین سن ازدواج پسران و دختران فارس اعلام شد

شیراز- ایرنا- معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس اعلام کرد: میانگین سنی ازدواج جوانان فارس در پسران به ۳۵ و دختران به ۲۷ سال رسیده و دغدغه جوانان در مسیر ازدواج، اشتغال و مسکن است.

به گزارش ایرنا، لیلا نورافشان شنبه در حاشیه برگزاری مجمع خیرین ازدواج فارس گفت: برخلاف برخی تصورات در صورت مهیا بودن شرایط اقتصادی و مسکن، جوانان از  ازدواج استقبال می‌کنند.

وی اضافه کرد: برگزاری کارگاه های ازدواج ، وبینارهای مشاوره، راه اندازی شبکه ازدواج، ساخت و انتشار انیمیشن های زوج با عنوان  زوم، کتابخوانی، تشکیل مجمع خیرین و چندین برنامه فرهنگی در زمینه ازدواج از جمله کارهای صورت گرفته در حوزه جوانان است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: حذف تشریفات غیرضروری ازدواج، مدنظر باشد

همچنین در این نشست مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حذف تشریفات ازدواج باید مدنظر خانواده ها قرار گیرد، اعلام کرد: انتخاب همسر از دغدغه‌های اساسی جوانان امروز است و انتخاب صحیح آن می تواند مانع بروز مشکلات زوجها درادامه ازدواج شود.

عباس حاجی زاده ادامه داد: کرونا با وجود همه ضررهایی که به جامعه رسانده است اما زمینه کاهش تشریفات غیرضروری ازدواج را  فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه استان فارس در رتبه آمار طلاق  یازدهم کشور است، افزود: این آمار رشد منفی داشته است.

این مقام مسوول تاکید کرد: تشکیل مجمع خیرین ازدواج با همیاری اداره کل ورزش جوانان می تواند زمینه فعالیت های خیر خواهانه در مسیر ازدواج را فراهم و بخشی از مشکلات جوانان را بر طرف کند.

 .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها