نشست تحلیلی بررسی مکتب سردار سلیمانی در گرگان برگزار شد

گرگان - ایرنا - نشست تحلیلی و تبیینی بررسی مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی امروز شنبه و همزمان با فرارسیدن نخستین سالروز شهادت فرمانده سپاه قدس در گرگان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام علی رضایی نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام جعفر رعایتی مسوول دفتر نمایندگی نهاد ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان و مصیب عباسی استاد دانشگاه گلستان دیدگاه های خود را در خصوص مکتب سردار سلیمانی و ویژگی های مقاومت در مکتب ولایت بیان کردند.

نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقاومت تا پای جان، ویژگی بارز سردار قاسم سلیمانی است و چهل سال از عمر او در راه جهاد و مقابله با دشمنان و یاری رساندن به مسلمانان صرف شد.

حجت الاسلام علی رضایی اظهار داشت: انقلابی‌گری سردار سلیمانی هیچگاه به او لطمه وارد نکرد و پیروی از مکتب او موجب امیدواری، پیشرفت و فراهم کردن آسایش و رفاه برای آینده کشور خواهد بود.

وی افزود: مکتب سردار سلیمانی ادامه راه مکتب اسلام بوده و الگویی برای ملت های آزادیخواه و مسلمان در مقابل دشمنان به شمار می رود.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان نیز گفت: دین محوری، ولایتمداری و بصیرت از ویژگی های مهم سردار حاج قاسم سلیمانی است.

حجت الاسلام جعفر رعایتی افزود: امروز ویژگی های او تبدیل به یک مکتب فراگیر شده که امیدواریم با سرمایه‌گذاری برای تشریح آن، مردم بیشتر با این شخصیت آشنا شوند.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان افزود: سردار سلیمانی، افتخار مردم شده و برای معرفی مکتب و ادامه راه او، تداوم برپایی یادواره شهدا، الگو قراردادن عمل سردار سلیمانی توسط دولتمردان و انتقال مفاهیم و فرهنگ زندگی این شهید والامقام به نسل آینده از سوی هنرمندان ضروری است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه گلستان نیز گفت: سردار سلیمانی مکتبی ایجاد کرد که روح مقاومت را در همه انسان های مومن دمید و دولت های تحت سلطه جهان را آگاه کرد.

مصیب عباسی، دانش افزایی را دیگر ویژگی بارز مکتب سردار سلیمانی برشمرد و گفت: این شهید والامقام، با بهره گیری از دانش افزایی، انواع عملیات سخت و پیچیده را برنامه ریزی و اجرا می کرد.

وی ادامه داد: امروز برای مقاومت در برابر دشمنان، توجه و سرمایه گذاری در بهره گیری از دانش افزایی لازم است و با استفاده از آن دچار لرزش و اشتباه در تصمیم گیری نخواهیم شد.

در این نشست شرکت کنندگان ضمن تاکید بر سرمایه گذاری در معرفی مکتب سردار سلیمانی، از هنرمندان و  رسانه‌ها خواستند در معرفی این شهید، بیشتر تلاش کنند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت تن دیگر بامداد روز جمعه (۱۳ دی ۹۸) در یک سفر رسمی وارد پایتخت عراق شده بود که در مسیر فرودگاه بغداد به دستور"دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها