قیمت گوشت مرغ کشتار روز در بازار سیستان و بلوچستان متعادل شد

زاهدان- ایرنا-مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: قیمت گوشت مرغ در این استان با تکمیل بخشی از زنجیره ارزش و عرضه گوشت مرغ کشتارروز تولیدی واحدهای صنعتی استان کاهش یافته و متعادل شده است.

محمدمهدی اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش قیمت نهاده ها، غیر فعال بودن کشتارگاه های طیور استان، نوسانات شدید و نامعقول قیمت گوشت مرغ در بازار کشور و تأمین نیاز استان به این کالای پرمصرف از سایر استانها سبب شد مرغ با قیمت بالایی در بازار استان عرضه شود.

وی ادامه داد: با هدف تأمین گوشت مرغ مورد نیاز سیستان و بلوچستان این سازمان با برگزاری نشست های مختلف با صاحبان واحدهای تولیدی مرغ گوشتی و مسوولان واحدهای کشتارگاهی رفع موانع و مشکلات راه اندازی مجدد کشتارگاه های طیور زاهدان و ایرانشهر را در دستور کار قرار داد که با حمایت بی وقفه بازگشایی کشتارگاه ها به انجام رسید.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: هم اینک شهروندان استان بدون دغدغه گوشت مرغ مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه می کنند.
اکبری افزود: مرغ کشتار روز با برند نسیم طیور زاهدان و تک ایرانشهر مورد استقبال عموم قرار گرفته و با قیمت پایین تر از مرغ های وارداتی سایر استانها در بین مردم استان توزیع می‌ شود.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی بیان کرد: با راه‌اندازی مجدد این کشتارگاهها در مجموع برای ٩٠ نفر در هرشیفت کاری فرصت شغلی ایجاد شده که با افزایش تولیدات اشتغال بیشتری ایجاد خواهد شد.
به گزارش ایرنا هم اینک ۲ واحد کشتارگاه طیور زاهدان وایرانشهر روزانه حدود١٠ تا ١۵ تن گوشت مرغ کشتار روز به بازارمصرف استان عرضه می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها