۶۸ دستگاه آبگرمکن و بخاری در روستاهای سقز اهدا شد

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز گفت: ۶۸ دستگاه آبگرمکن و بخاری گازی بین مددجویان روستایی تحت پوشش این نهاد بمناسبت بزرگداشت دهه بصیرت توزیع شد.

غفور عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت دهه بصیرت و مجاهدت، تعداد ۳۵ دستگاه بخاری گازی و  ۳۳ دستگاه آبگرمکن گازی به مددجویان تحت حمایت مناطق محروم توزیع و اهدا شد.

وی با بیان اینکه توزیع آبگرمکن و بخاری گازی در بین مددجویان و نیازمندان محروم در روستاها بخشی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به این افراد است، افزود: ارزش ریالی این تعداد از آبگرمکن و بخاری گازی ۱۳۵ میلیون ریال ارزیابی شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز با اشاره به اینکه هزینه این وسایل توزیع شده در روستاها از اعتبارات داخلی این نهاد تامین شده است، گفت: تلاش می کنیم این روند خدمات رسانی به روستاها را بیشتر از قبل انجام دهیم تا محرومیت در روستاها به حداقل برسد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۱۱ سری جهیزیه به نوعروسان سقزی اهدا شد

فرمانده سپاه سقز در مراسم اهدای این جهیزیه‌ها با بیان اینکه این اقلام به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال تهیه شده است اظهار داشت: مبلغ ۵۰ میلیون ریال برای خرید این اقلام از سوی خیرین سقزی تقبل شده است که به نوعروسان سقزی اهدا شد.

سرهنگ یوسف معروفی در آیین افتتاح سالن ورزشی سقف بلند هم گفت: برای احداث این طرح ورزشی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده که به بنام حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

وی، هدف از احداث این سالن چند منظوره را در راستایی فراهم کردن مکان های ورزشی برای جوانان شهرستان سقز و ایجاد فضای ورزشی برای آنها برشمرد.

سالن ورزشی چند منظوره سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جنب فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان سقز واقع شده است.

۳۰ فقره جهیزیه ۴۰ میلیون تومانی به مددجویان مریوانی اهدا شد

به مناسبت همین دهه ۳۰ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهدا شد که ارزش ریالی هر یک از این جهیزیه ها ۴۰ میلیون تومان و شامل شامل یخچال، تلویزیون، لباسشویی، جارو برقی و اجاق گاز است.

این تعداد جهیزیه به دختران تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان که امسال ازدواج کرده اند اهدا شده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) علاوه بر پرداخت کمک هزینه ازدواج به دختران و پسران خانواده ها ی تحت حمایت این نهاد، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به دختران و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال برای پسران پرداخت می کند.

۱۲فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد دهگلان اهدا شد

 مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) دهگلان نیز گفت: ۱۲ فقره جهیزیه به نوعروسان نیازمند تحت حمایت این نهاد از محل اعتبارات در اختیار رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اهدا شده  است.

 انور خالدیان اظهار داشت : برای تامین این تعداد جهیزیه بیش از  ۴۸۰ میلیون تومان هزینه شده که ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۴۰۰ میلیون ریال و شامل یخچال، تلویزیون، اجاق‌گاز، ماشین لباس‌شویی و جاروبرقی است.

وی افزود: کمک هزینه ازدواج و اهدای جهیزیه با هدف ترویج ازدواج آسان و بهره‌مندی نوعروسان نیازمند از وسایل ضروری زندگی صورت می‌پذیرد و حمایت‌های مادی و معنوی خیران و مردم نوع‌دوست باعث موفقیت این نهاد در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بوده است.

وی گفت: افراد نیکوکار می‌توانند برای مشارکت در طرح‌های حمایتی کمیته امدادشهرستان دهگلان  از طریق شماره‌گیری کد *۸۸۷۷*۰۸۷۹# خود اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha