امام جمعه اراک و استاندارمرکزی سالروزشهادت سپهبدسلیمانی را تسلیت گفتند

اراک - ایرنا - استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با صدور پیام مشترکی سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند و پاسداری از حریم ولایت و تداوم راه مقاومت اسلامی را تکلیف هر ایرانی غیرتمند عنوان کردند.

در این پیام که روز شنبه نسخه‌ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: شهید سلیمانی، انسانی مجاهد، خالص و سالک راه حق بود که سیره و آزمون‌های بزرگ و دوران‌ساز زندگیش در راستای صیانت از آرمان‌های انقلاب و امام راحل و جانبازی و ایثارگری‌های او در پاسداری از حریم ولایت و دین و شهادت قهرمانانه‌اش الگویی برای تمام ملت های آزادیخواه و مسلمان منطقه شده است.

در ادامه پیام آمده است: شهید سلیمانی سردار رشید اسلام بود که با گام های استوارش گلوگاه جنایت‌پیشگی و رذالت آمریکا و همدستانش در منطقه را فشردو بر زمین افتادن پرچم سیاه داعش، دستاورد عظیمی بود که او با درایت و شجاعت مثال‌زدنی رقم زد و همین رادمردی و مجاهدت‌ها بود که برای دشمنان اسلام هر روز بیش از روز قبل گران تمام شد و در نهایت وقتی از متوقف کردن او ناامید شدند، باز هم اسلحه ترور را به دست گرفته و با یاری سرسپردگان شان در منطقه دستان خود را به خون عزیزترین مردان روزگار رنگین کردند.
پیام می‌افزاید: نظایر این جنایات در تاریخ سراسر دفاع و حماسه ملت بزرگ ایران کم نبوده و تا زمانی که فریاد عدالت‌خواهی از این سرزمین بلند است و رادمردانی از این دیار بر عهدی که با خداوند متعال در مسیر از میان برچیدن ظلم و استبداد و استکبار بسته اند، پایمردی کرده و نقشه های دشمنان را برملا می‌کنند، این اقدامات جنایتکارانه دور از انتظار نخواهد بود.
در ادامه این پیام عنوان شده است: شهادت سردار دل‌ها ضایعه‌ای بزرگ  برای مردم ایران و ملت های مسلمان و آزادیخواهان سراسر دنیاست اما، از آنجا که خون شهید هرگز از جوشش باز نمی‌ایستد، خون سردار سلیمانی همواره در رگ‌های مقاومت و مقابل زیاده‌خواهی و کفر جریان دارد و زمینه‌ساز براندازی جنایت پیشگان کوردل خواهد بود.

در این پیام آمده است:ترور اقدامی نابخردانه است که ذره ای اراده ملت بزرگ ایران  از مسیر عدالت طلبی، شهادت طلبی و آزادیخواهی اثر نداردو مردم ایران اسلامی  وظیفه خود را  دفاع از دستاوردهای این شهید بزرگوار، شناخت ابعاد مختلف حرکت او و ترویج فرهنگ و مکتب حاج قاسم سلیمانی در تمامی شئون زندگی و عرصه های خدمت می‌دانند و  امید است بتوان از آموزه‌های این مکتب در تحقق آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی بهره برد و ادامه دهنده راه این شهید بود.
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها