آیت‌الله مصباح یزدی شمشیر برُنده اسلام در مقابل دشمنان دین بود

کرمانشاه- ایرنا- آیت الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه روز شنبه در پیامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله «مصباح یزدی» گفت: این فقیه مجاهد شمشیر برنده اسلام در مقابل دشمنان دین بود.

به گزارش ایرنا؛ در پیام آیت الله علما آمده است: ارتحال فقیه مجاهد و عالم ربانی آیت الله مصباح یزدی (رضوان الله تعالی علیه) عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان رهبری، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

امام جمعه کرمانشاه افزود: آن فقیه مجاهد شمشیر برنده اسلام در مقابل هجمه افکار التقاطی و شبهه افکنی های دشمنان دین بود که با درک عمیق از مفاهیم اسلامی و با کوششی عالمانه، راه گشای خیل عظیمی از مردم و مشتاقان درک آموزه های دینی و معرفتی برای کسب حقیقت و فضایل بود و در قبل و بعد از انقلاب با حرکت در مسیر حمایت و اطاعت از امامین انقلاب و بست خدا باوری و بصیرت افزایی به تبیین مفاهیم دینی در قاموس مجموعه کتاب ها و سخنرانی ها به جامعه فکری ارزانی کرد.

آیت الله علما گفت: فقیه بصیری که در هر زمانی، با اندیشه های متفکرانه و عالمانه و گفتمانی منطبق بر اصول پشتیبان ولایت فقیه و مبانی انقلاب اسلامی بود و همواره برای بسط و گسترش این تفکر مترقی از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: اینجانب این ضایعه را به محضر مقدس حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، بیت مکرم و داماد مکرم ایشان آیت الله حاج محمود محمدی عراقی و همه ارادتمندان آن مجاهد فی سبیل الله تسلیت عرض می نمایم و از درگاه با عظمت خداوند متعال علو درجات را برای آن فقید سعید مسئلت داشته و برای بیت مکرم و همه ارادتمندان و شاگردان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل را خواهان و خواستارم.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت.

سرخط اخبار استان‌ها